Nagy dobásra készül jövőre a Paloznaki Jazzpiknik

7 Years, Love Someone, Mama Said, Share That Love és még sorolhatnánk a Lukas Graham világsikereket, amelyektől előre borítékolható a libabőr a 2025-ös Jazzpiknik pénteki napján. Szombaton a Piknik közönségkedvencei térnek vissza a színpadra, így a legendás, chicagói Earth, Wind & Fire Experience, az őrült electro-swinget pörgető osztrák Deladap formáció és a világ egyik leghíresebb soul- és R’n’B énekese, az olasz Mario Biondi is újra Paloznakra látogat.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Lukas Graham a Nagyszínpadon: nagy dobásra készül 2025-ben a Paloznaki Jazzpiknik, a fesztivál, amely a minőségi gasztronómia, a fellépők és a népszerűség tekintetében is évről-évre felülmúlja önmagát. Igaz, a titokzatosság jegyében egyelőre csak négy nevet szellőztettek meg a szervezők, de már ezek az előadók is jól mutatják a Piknik stílusbeli sokszínűségét.

A pop és a soul műfajt képviselő Lukas Graham a legfiatalabb generációtól az idősebb zenefogyasztókig egyaránt nagy sikernek örvend, koncertjeikre az energikus jelenlét mellett a bensőséges zenei történetmesélés jellemző, ami egyedülálló atmoszférát teremt majd a fesztivál pénteki napján. A közönségkedvencek közül a legendás Earth, Wind & Fire Experience by Al McKay már többször bizonyított a Pikniken és jövőre is a tőlük megszokott klasszikus amerikai, funky, R’n’B vibe-okkal bűvölik el a Piknikezőket.

Deladap
Deladap
Fotó: Paloznaki Jazzpiknik

Az osztrák Deladap-nak 2021-ben a Jazzpiknik egyik legemlékezetesebb fellépését köszönhettük, a magas hőfokon izzó electro-swing hangzás bizonyára jövőre sem marad el. A soul- és R’n’B műfajban megkerülhetetlen olasz szupersztár, Mario Biondi szintén többszörös visszatérőként része a Paloznaki Jazzpiknik varázslatnak.

A Piknik 2025-ben is nyit a zenei felfedező fiatalok felé

A tavalyi nagysikerű “Színes Falak Mögött„ egyetemi roadshow-nak köszönhetően a Jazzpiknik-életérzés egyre több fiatal fesztiválozót ejt rabul, így természetesen a 2025-ös Piknikre is elérhetőek lesznek a „kisfelnőtt” jegyek, amellyel a 14 és 23 év közötti fiatalok vásárolhatnak kedvezményes belépőt.

 


Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.
A legjobb hazai favágók csapnak össze Parádon

A legjobb hazai favágók csapnak össze Parádon 

A sportág legjobb magyar versenyzői mérik össze tudásukat a látványos fejszés, kézifűrészes és motorfűrészes versenyszámokban.
Ilyen a balatoni nyár új kulturális találkozóhelye

Ilyen a balatoni nyár új kulturális találkozóhelye 

A tárlat közel húsz kortárs magyar alkotó több mint ötven művét mutatja be.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.