Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Afrikai dobritmusok, francia sanzon, marokkói világzene, utcajátékok és gasztronómiai különlegességek várják az érdeklődőket július 11-én a Francia Intézet hagyományos Utcabálján. A francia nemzeti ünnep alkalmából rendezett ingyenes esemény idén is egész estés kulturális fesztivállá alakítja a Duna-partot.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A budapesti Francia Intézet évek óta különleges módon ünnepli a francia nemzeti ünnepet: a hivatalos ceremóniák helyett zenével, tánccal és közösségi élményekkel tölti meg az épülete előtti teret.

Az idei Utcabál is ezt a sokszínűséget állítja középpontba, ahol a francia kultúra más frankofón országok hagyományaival találkozik.

A délutáni programok már 17 órakor elkezdődnek. A szolnoki Tesz-Vesz Ifjúsági és Gyermekalapítvány jóvoltából a látogatók hagyományos francia és európai fajátékokat próbálhatnak ki, miközben Acacia Mpofo kongói dobművész és Cărpaci Dacian Dumitru szaxofonos minikoncertekkel teremtenek fesztiválhangulatot.


Fotó: Francia Intézet

Acacia Mpofo minden korosztály számára nyitott interaktív műhelyfoglalkozásokat is vezet, ahol a résztvevők nem csupán ütőhangszerekkel ismerkedhetnek meg, hanem a frankofón Afrika ritmusain, táncain és zenei hagyományain keresztül egy különleges kulturális utazás részesei lehetnek.

A minden korosztály számára nyitott workshopok a közös zenélés élményére és a kulturális találkozások erejére épülnek.

Az esti koncertprogramot a francia sanzonok indítják, majd a marokkói hagyományoké lesz a főszerep, végül  az estét a Budapesten élő francia dj zárja, aki szabadtéri táncparkká varázsolja az Utcabált.


Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
A legjobb hazai favágók csapnak össze Parádon

A legjobb hazai favágók csapnak össze Parádon 

A sportág legjobb magyar versenyzői mérik össze tudásukat a látványos fejszés, kézifűrészes és motorfűrészes versenyszámokban.
Ilyen a balatoni nyár új kulturális találkozóhelye

Ilyen a balatoni nyár új kulturális találkozóhelye 

A tárlat közel húsz kortárs magyar alkotó több mint ötven művét mutatja be.
Új esély a zalai termálfürdőnek

Új esély a zalai termálfürdőnek 

Új tulajdonoshoz kerülhet a közel négy éve bezárt Aqua Barbara Termálfürdő, aki már az év második felében újranyitná a létesítményt.
Hal hallal – jön a Tiszafüredi Halas Fesztivál

Hal hallal – jön a Tiszafüredi Halas Fesztivál 

Háromnapos nyári programsorozattal várják a látogatókat Tiszafüreden.
Új felvonó, új élmények, akár nyáron is – a mátrai síparkban

Új felvonó, új élmények, akár nyáron is – a mátrai síparkban 

A beruházás célja, hogy a Felső-Mátra téli úti célja egész évben vonzó legyen.
Haydn-koncertek Eszterházán

Haydn-koncertek Eszterházán 

A koncertsorozat a historikus előadásmód kiemelkedő hazai művészeit és együtteseit vonultatja fel, méltó módon idézve meg Eszterháza gazdag zenei örökségét.
Miniüzlet nagy álmai: új bérlőjét várja Sopron legkisebb üzlethelyisége

Miniüzlet nagy álmai: új bérlőjét várja Sopron legkisebb üzlethelyisége 

Új bérlőt keresnek Sopron belvárosának egyik legismertebb üzlethelyiségébe.
Felmentették Guller Zoltánt a Magyar Turisztikai Ügynökség éléről

Felmentették Guller Zoltánt a Magyar Turisztikai Ügynökség éléről 

A hírt Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter péntek este a saját közösségi oldalán jelentette be.
Az AI alapú keresőoptimalizálás jövője

Az AI alapú keresőoptimalizálás jövője 

A modern technológia világában az algoritmusok és rendszerek folyamatos fejlődése új perspektívát hoz a keresőoptimalizálás (SEO) terén.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.