Megállapításuk szerint egyik oldalról a gazdaság technikai recesszióban van, a cég saját ügyfélkörében is tapasztalt elbocsátásokat. Azonban vannak ágazatok, ahol alig van jele lassulásnak, hiszen olyan terméket vagy szolgáltatást állítanak elő, amire változatlanul nagy a kereslet. Példaként az e-mobilitást és az élelmiszeripart említették.
Emellett sokan azért használják a munkaerő-kölcsönzést, mert bizonytalanok a létszámterveket illetően, és ilyen esetben nagy hozzáadott értéket jelent az a fajta rugalmasság, amivel egy HR szolgáltató a nyitott pozíciókat be tudja tölteni.
Szerintük ha egy cégnek nincs más választása, mint elengedni 100 munkavállalót, akkor egy munkaerő-kölcsönzőnek megvan az a képessége, hogy saját ügyfélkörén belül az elbocsátott alkalmazottakat egy másik vállalathoz kölcsönözze ki, ezzel segítve mindkét fél helyzetét.
A harmadik országbeli toborzás felfutásának is nagy szerepe volt a Work Force létszámának növekedésében. A minősített munkaerő-kölcsönzői státusz elnyerésével egyszerűsített és gyorsított eljárásban tudnak harmadik országbeli munkaerőt kölcsönözni, így 2022 második felében nagyot nőtt a Magyarországon munkát vállaló külföldiek száma. A teljes kölcsönzötti létszám nagy része azonban még mindig hazai munkavállaló: a teljes állomány 61 százaléka magyar, 39 százaléka külföldi állampolgár.
A 100 százalékban magyar tulajdonú Work Force Kft. 2003 óta foglalkozik munkaerő-kölcsönzéssel és munkaerő- közvetítéssel. A cégnek országszerte 8 irodája van, 300 ügyfél számára biztosítja folyamatosan a megfelelő munkaerő rendelkezésre állását, megbízói között termelő- és gyártó cégek, valamint a szolgáltató szektorban működő vállalatok egyaránt megtalálhatóak.
A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a cég nettó árbevétele 2021-ben 10,292 milliárd forint, 2020-ban 6,913 milliárd forint volt. A társaság 2021-ben 380,318 millió forint nyereséggel zárt, míg egy évvel korábban 306,711 millió forinttal.
Forrás: MTI