A 2018-ban alapított családi vállalkozás vezetőinek egyenként több mint két évtizedes gyakorlata van a térségfejlesztési és turisztikai programok tervezésében és megvalósításában, erre a tudásra építették fel a szakértői, tanácsadói feladatokat ellátó céget. Ma már tagja a fenntartható turizmust nemzetközileg is összefogó Global Sustainable Tourism Council-nak, illetve 2022-ben a Green Destinations hazai, 2023-ban pedig a romániai és szlovákiai képviseletét is elvállalta. A vállalkozás honlapja szerint az Innotime a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség által regisztrált tanácsadó szervezet is.
Az Innotime célja olyan programok beindítása, amelyek gyorsító pályára állíthatják a hazai turizmust ezen a területen. Az első lépések megtétele sikerrel járt: 2023-ban Miskolc és Veszprém, míg idén Esztergom, Sárvár, Tokaj-Hegyalja és Veszprém fenntartható desztinóciómenedzsment projektje is bekerült a világ 100 legjobb fenntartható projektje közé. Egy szlovén-magyar INTERREG pályázat keretében most indul az a projekt is, amelynek részeként Sárvár és Hévíz megszerezheti a Green Destinations minősítést és több fenntartható turisztikai pilot program is kidolgozásra kerülhet a határmenti területen.
Mindemellett azonban fontos az Innotime számára a turisztikai vállalkozások fenntarthatósági lépéseinek a szakmai támogatása is.
Ennek jegyében a 2024 elején indított mentorprogramjuknak köszönhetően ez év végéig közel két tucat hazai vállalkozás szerezheti meg a Good Travel Seal nemzetközi fenntartható turisztikai minősítést, emellett pedig debütálhat a cég fenntartható turizmusfejlesztést és monitoringot támogató szoftvere is.