1. A romkocsma-negyed Budapest turisztikai kínálatának olyan értékes, nagy nemzetközi vonzásképességű része, amelynek gazdasági jelentősége (adóbevételek, munkahelyte-remtés) számottevő.
2. Másrészt joggal vetődhet fel a kérdés, hogy tényleg ez a jellemzően viselkedni nem tudó, keveset költő és rövid ideig maradó vendégkör Budapestre csábítása felel meg leginkább a hosszú távú turizmusfejlesztési elképzeléseinknek?
3. Hiba lenne negligálni azokat a véleményeket, amelyek szerint a bulinegyed az egykori gettó területén sértheti a helyi zsidó és polgári hagyományokat. A lakosság számára az élhető kerület biztosítása nemcsak elemi jog, de a fenntartható turizmus alapvető érdeke is.
4. A nemzetközi tapasztalatok alapján egyértelmű, hogy a lakosság és a turizmusipar érdekei nem csak hogy összehangolhatók, de azokat össze is kell hangolni.
5. Ahhoz, hogy ez megvalósuljon a következő szükséges:
o a lakossági panaszok hatékony kezelése, a kritikus konfliktushelyzetek lakosságpárti feloldása, a lakosság és a turizmus hosszabb távú együttéléséhez szükséges felté-telek megteremtése
o korszerű látogatómenedzsment minőségi arculat kialakításával,
o XXI. századi technológiával felvértezett turista-információ,
o a közrend biztosításáért angol nyelvű biztonsági szolgálat / turisztikai rendőrség bevonása.
6. A budapesti romkocsma-negyed jelentősége országos (bevételei nemzetgazdaságilag is relevánsak), ezért feltétlenül szükséges a Főváros továbbá a Magyar Turisztikai Ügynökség aktív részvétele.
7. Kezdeményezzük a – a lakosságot, vállalkozókat, a helyi és fővárosi önkormányzatok, az MTÜ-t, civilszervezeteket, turisztikai szakembereket összefogó – döntéshozó Kerekasztal létrehozását.
8. Javaslatunk, hogy a Belső-Erzsébetvárosi „Romkocsma-negyed” váljon egy úgynevezett turisztikai mintaterületté (Tourism Learning Area).