Gyógynövények, illatok, balatoni hangulat – jön a Levendula Fesztivál

A Tihanyi-félsziget nyáron különleges hangulatot áraszt: virágzó mezők, friss aromák, mediterrán életérzés és egy nagy hagyománynak örvendő színes esemény.  

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az idei fesztivált június 20-22. között rendezik, és a háromnapos esemény egyik legizgalmasabb pontja kétségtelenül az Illatok Háza és az Eau de Tihany köré szerveződő élmények: illatbárok, tárlatvezetések, illatkóstolók és parfümös workshopok idézik meg a Balaton nyári aromáit, a tihanyi gyógynövénykertek varázsát, és mindazt, amit illatokkal el lehet mesélni.


Fotó: Depositphotos

Szombaton 11 órakor Nyárádi Natália, az Eau de Tihany parfümőre Illatok & Dallamok címmel tart előadást a rendezvény nagyszínpadán. Az érzékek szerepéről, a zene és az illat párhuzamairól, és arról mesél, miként válik egy táj, egy nyár, egy emlék cseppenként őrizhetővé. „Az Eau de Tihany nemcsak egy illat – ez egy balatoni érzés, egy nyári délután emléke, egy szelíd fuvallat levendula és rozmaring között.” – vallja Natália, aki saját illatkompozícióin keresztül mutatja be, hogyan lehet egy táj esszenciáját megőrizni egyetlen cseppben.

Szombattól illatbárok is felbukkannak a faluban, ahol a látogatók elmerülhetnek az illatok világában, és találkozhatnak az Eau de Tihany karakteres, mégis lágy illatvilágával.

Az érdeklődők szombaton késő délután egy személyes tárlatvezetésen is részt vehetnek az Illatok Házában Nyárádi Natáliával, ahol az illatkompozíciók titkai, a gyógynövények ereje és a természetből nyert aromák is terítékre kerülnek. A különleges programot ráadásul élőben is közvetítik az esemény felületein.

A háromnapos eseményen a levendulán túl virtuóz előadások, bor és illat szinergiák, izgalmas beszélgetések, virágkötészeti programok, fényfestés, képzőművészet és gasztronómiai különlegességek várják az érkezőket.


Merre tart a hazai rendezvényszakma?

Merre tart a hazai rendezvényszakma?  

Június 3-án tartották a hazai rendezvényszervező ágazat legnagyobb szakmai eseményét, a MaReSz Event Touch konferenciát. Helyszíni tudósításunk.
Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez?

Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez? 

A hazai fürdőágazat előtt álló gazdasági, energetikai és turisztikai kihívások és lehetséges megoldások.
Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat

Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat 

A megújult weboldalon számos hasznos információ érhető el, többek között kutyabarát látnivalókról, strandokról, szálláshelyekről, éttermekről és vendéglátóhelyekről.
Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján

Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján 

Több mint 450 intézmény közel 3000 programja közül válogathatunk június 20-án, a Múzeumok Éjszakáján.
Aggteleken jár? Számoljon medvével!

Aggteleken jár? Számoljon medvével!  

Medveveszélyre figyelmeztet az Aggteleki Nemzeti Park.
Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok

Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok 

Országszerte régészeti lelőhelyek nyílnak meg a látogatók előtt júniusban.
Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ

Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ 

Június 6–7-én újra életre kel a FIKSZ (Független Iparművészeti Kortárs Szalon), ezúttal nyári kiadásban.
Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül

Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül 

A CODE új produkciója Victor Vasarely világába kalauzolja a látogatókat.
Káosz Travis Scott budapesti koncertjén

Káosz Travis Scott budapesti koncertjén 

Komoly szervezési problémák árnyékolták be Travis Scott amerikai rapper május 30-i csepeli fellépését a Barba Negra Red Stagen.
GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő

GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő 

A BL-döntő nem csupán rövid távú bevételeket generálhat, hanem hosszabb távon is hozzájárulhat Budapest nemzetközi turisztikai pozíciójának erősítéséhez.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.