Siptár Dávid, az intézmény igazgatója elmondta, hogy bizonyos megkötések mellett újranyíló parkban a téli időszak felújításokkal, illetve fejlesztésekkel telt, így számos újdonságokkal lehet találkozhatnak majd a látogatók a mecseki létesítményben. Elkészült egyebek mellett a fókák - szaporítás szempontjából is fontos - sós vízzel töltött elkülönítő medencéje, de létrejött egy, a korábbinál lényegesen nagyobb röpde a papagájok és más madarak számára is.
A korlátozó intézkedések következtében az állatkertben egyszerre négyszáz látogatót engednek be, tőlük azt kérik, ne érjenek a felületekhez, tartsanak egymástól másfél méteres védőtávolságot, és a parkot csak maszkban vagy az arc eltakarása mellett látogassák, míg a mosdókban egyszerre egy ember lehet. A megkötések érintik az akvárium-terrárium felső szintjét, a csimpánzházat és az oroszlánházat, azok ugyanis zárva tartanak, míg a krokodilházban és az állatsimogatóban egyszerre hatan tartózkodhat és a vízilóházban is kötelező haladási irányt jelölt ki az állatkert.
A pécsi önkormányzat tulajdonában lévő állatkert bezárását március 14-én rendelte el Péterffy Attila polgármester. Az intézmény néhány héttel később kérte a látogatókat és a vadasparkkal szimpatizálókat adományozásra, hogy az "állatok ellátását akadálytalanul tudják folytatni, illetve dolgozók közül senkinek ne kerüljön veszélybe a megélhetése" - jelezték március végi közleményükben.
Az 1960-ban, társadalmi munkában megépített mecseki létesítményt 2016-ra csaknem kétmilliárd forintból, javarészt fejlesztési forrásból teljes egészében átépítették, ennek következtében az utóbbi években egyre több látogatót fogadott a park.
A 4,5 hektáron elterülő, több mint háromszáz faj csaknem másfélezer egyedét bemutató pécsi állatkertbe tavaly a vendégeket távol tartó esős időszakok és nyári forró napok ellenére is több mint 153 ezer látogató váltott jegyet, ami kiemelkedő eredmény volt a park hat évtizedes történetében.
Forrás: MTI