Ezekkel kapcsolatos gondolatait osztotta meg a jelenlévőkkel Orbán Ráhel ügyvezető (BDPST Koncept), Tombor Zoltán fotográfus, Jánosi András, a LUMO Concept tulajdonosa, valamint Losonczi Júlia, a BIS Építész Iroda tulajdonosa és vezető tervezője. A beszélgetést Bonta Gáspár, a 360 Design Budapest Programigazgatója, a Hype&Hyper lapigazgatója moderálta.
Valamennyien, akik részt vettek a projektben, egyedinek nevezték a Verno House megvalósítását, köszönhetően annak, hogy már induláskor, egy évvel ezelőtt, nagyon erős briefet és világos koncepciót kaptak a tulajdonosoktól. A cél az volt, hogy a történeti vonatkozások mentén egy újfajta találkozása legyen a közösségi és privát térnek, életnek, amit legjobban a kerekasztal beszélgetésnek is helyet adó lobbi képviselt. Elegáns átmenet egy családi nappali és egy nyüzsgő közösségi tér között, a dzsungel világát idéző növényekkel és fotókkal, a trópusi esőt szimbolizáló installációval. Ennek kapcsán szó esett a beszélgetés során a ház Flava Kitchen & More étterméről is, ahol ugyancsak dzsungelhangulatot teremtettek a vendégtérben a tervezők.
A teljes körű designváltás tökéletes megvalósulása a BDPST alapelveinek is: ne legyen átlagos egy hotel, hanem nyújtson különleges élményt, alapos lokációtörténeti kutatás előzze meg. A múlt értékeit – a Verno esetében Rosenberg Gyula emléke, a Szabadság tér nevezetes platán fái – átemelhessék a mába. Ehhez feltérképezték a környező hoteleket is, mert azok közegében kell ötcsillagos szállodaként eredményesen működni a Verno House.
A belsőépítészek összenyitották és átláthatóvá tették a tereket, amelyeket minden szinten Tombor Zoltán fotográfus különleges növény- és modellfotói díszítenek. A művész részvétele is aláhúzza a tulajdonosoknak azt a szándékát, hogy magyar képzőművészek vegyenek részt a kulturális értékmentő-értékteremtő hotelprojektekben (akiknek koordinálását Orbán Sára és csapata végezte), és olyan design fogadja a vendégeket, ami időálló és a helyhez köthető, valóban egyedi élményt nyújt.
Forrás: Turizmus Online
Forrás: Fotók: Verno House