Erre a szakra elsősorban azokat várják, akik a közelmúltban szereztek turizmus-vendéglátás alapszakos diplomát, illetve előreláthatólag hamarosan megszerzik azt. A Budapesti Corvinus Egyetem turizmus-menedzsment képzése a fővárosban egyedülállóan biztosítja egy egyetem nyújtotta szinergiákat, így nem csak a turizmus, hanem az alapozó és a kiegészítő tárgyak területén is a legfelkészültebb, nemzetközileg ismert és elismert szakemberektől tanulhatnak.
Mára sokan rendelkeznek turizmusos alapdiplomával, de a hazai és a nemzetközi munkaerő-piaci versenyben csak kevesen indulnak Corvinusos mester diplomával. Aki erre az előnyre szeretne szert tenni vagy esetleg pár éven belül PhD fokozatot szerezni turizmusból, az november 15-ig adhatja be jelentkezését a Budapesti Corvinus Egyetemre (részleteket lásd felvi.hu).
A kétéves turisztikai mesterképzés három részre tagozódik. Az alapozó törzsanyag tantárgyait a Corvinus nemzetközileg legelismertebb közgazdász professzorai jegyzik, olyan témákban, mint a döntéselmélet, a gazdasági szerződések joga, a kvantitatív módszerek, a marketing menedzsment, a számviteli beszámolók, a szervezeti magatartás és vezetés, az üzleti közgazdaságtan, illetve a vállalati pénzügyek. A szakmai törzsanyagot részben a Corvinus nemzetközi oktatási gyakorlatában már jól bevált tantárgyak, részben újszerű tárgyak alkotják, olyan témákban, mint például a desztináció marketing és menedzsment, a marketingkutatás és piacelemzés, a stratégiai menedzsment a turizmusban, a turizmus és életminőség, a turizmuspolitika és a turizmus tervezése, és a vonzerő- és látogatómenedzsment. A speciálisan turisztikai jellegű képzést egyrészt a mesterprogramok kötelező részét képező, másrészt a majdani elhelyezkedés szempontjából leginkább versenyképes ismeretköröket lefedő témák oktatása képezi (például az egészségturizmus, a nemzetközi szállodamenedzsment vagy a turisztikai termékfejlesztés).
Forrás: Turizmus Online