Némi meghökkenéssel tapasztaltuk, hogy a ceremónia helyszínén Oscar Gálákhoz hasonló körülmények várták a díjátadóra gyülekező vendégeket. A Budapest Mariott Hotel bejáratánál kordon, vörös futószőnyeg, és két fémdetektoros kapu okozott meglepetést. Aztán hamar kiderült, hogy az előkészületek nem a Dining Guide rendezvényének, hanem az épületben tartott konferenciánk, vagy – talán – a magyar EU elnökség kapcsán itt tartózkodó diplomatáknak szólnak.
A díjátadó, tuajdonképpen a korábbi hasonló eseményekhez képest kevés újdonsággal szolgált. A tavalyi év során kiválasztott „Elit 10” mezőnye gyakorlatilag változatlan maradt, mindössze a tabáni Aranyszarvas verekedte be magát újoncként a mezőnybe. „Nyilvánvaló, hogy ez még nem az én munkám eredménye – mondta szerényen Fekete Antonio, aki alig néhány hónapja vette át az Aranyszarvas konyhafőnöki posztját.
Az Év Étterme címért folyó küzdelem szoros versenyt hozott – tudtuk meg a díjak kiosztása előtt. Az első két helyezett között mindössze kéttized pont döntött, ami a zsűri hatvan főnél is magasabb létszámnak ismeretében több mint elhanyagolható. Az Év Étterme címet végül a Chateau Visz szerezte meg, a díjat Stefan Gebhardt konyhafőnök és Hidvégi Melinda tulajdonos vette át. A döntés azért sem okozott túlságosan nagy meglepetést, mert egyes hírek szerint az eredményt már a bejelentés előtt jóval kiszivárgott a legnépszerűbb közösségi portál oldalain keresztül. Értesüléseink szerint a tavalyi győztes Costes séfje, a portugál Miguel Viera Rocha már korábban, e-mailben gratulált kollégájának.
A rendezvényen az idén talán a korábbiaknál kevesebb szakács és szakmabeli jelent meg, annál nagyobb számban képviseltette magát az üzleti élet. Jelentősebb „celebinváziót” nem jegyezhettünk fel, ennek ellenére elmondható, hogy a Dining Guide Díjkiosztó Gálája immáron a legjelentősebb fővárosi társadalmi események közé került.