2010 nyarán nyílik Budapesten a Continental Hotel Zara****

A Dohány utcai Hungária Fürdő és Continental Hotel helyére új szállodát épít a Zeina Hotel Kft. A beruházás néhány napja indult meg az egykori ikonikus budapesti épületek területén, és előreláthatólag 2010 nyarán már fogad vendégeket a Continental Hotel Zara****.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A belvárosi, négycsillagos superior szállodában a szállás szolgáltatás mellett reggeliztetés, teljes körű vendéglátás, konferencia és wellness szolgáltatások és rendezvényszervezés is elérhetők lesznek. A hotel olyan különleges rendezvény helyszíneket kínál majd, mint a Galéria Kávéház & Bár (40 fő), a Tetőkert (fogadásra 150 fő), a Galériás Plenáris Terem (180 + 50 férőhely), a Board-room (24 fő), a Lobby Meeting Room (60 + 40 fő egybenyitható) és a Business & Corporate Club helyiségei.

A 250 négyzetméteres wellness-rész a tetőn kap helyet, elhúzható, áttetsző üvegfalakkal, körülötte a Tetőkerttel. Az étterem 250 férőhelyes, a reggelizőterem 150 férőhelyes lesz, közöttük közös, belső udvarra néző 100 fős terasz húzódik majd. A szálloda alatt 180 férőhelyes mélygarázs is készül autómosóval, autókozmetikával.

A 280 szoba kínálatából különböző szobakategóriák választhatók, lesz kétágyas standard szoba terasszal és anélkül, emelt szintű üzleti szolgáltatásokat nyújtó superior szoba terasszal, executive lakosztály és luxus lakosztály egyaránt. Minden szoba légkondicionált lesz, a szálloda közösségi tereinek korábban fürdőcsarnokként szolgáló funkciója egy nyitott galéria hangulatát közvetíti majd a vendégek felé. A szálloda központi területe az előcsarnok (közepén a recepcióval), ahonnan az étterem, és az éttermi terasz is nyílik. Innen nyílnak majd a rendezvény és konferencia termek, a régmúltat idéző galéria bár és itt lesz látható az egykori fürdőcsarnok hangulatát is megjelenítő díszmedence.


Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban

Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban 

A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Új bisztrómárka a Danubius egységeinél

Új bisztrómárka a Danubius egységeinél 

Budapesten és Balatonfüreden.
Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját

Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját 

Új korszak kezdődhet Szardínia egyik legismertebb és legtitokzatosabb ingatlanának történetében.
Felmérés az európai szállodapiacról

Felmérés az európai szállodapiacról 

A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre

Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre 

A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában

Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában 

Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
    A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része

A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része 

Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban

A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban 

A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél

Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél 

Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma

Alig jelent meg a rendelet – máris tiltakozik a szakma 

Rövid a határidő: augusztusig rendezni kell a vendégmunkások helyzetét.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.