Az étlap követi a szezont és azon a hagyományos magyar és a nemzetközi specialitások mellett a harmóniát adó wellness életmódhoz illeszkedő fogások is fellelhetők. A könnyed falatok kedvelőinek tonhaldarabokkal és édesköménnyel kínált bulgursalátát, szürkemarha-hátszínből készült carpacciót ajánlanak, házi borecetes balzsamos dresszinggel.
Az ínyencek olyan fogások közül választhatnak, mint a fűszeres vaníliával kínált zsenge gyöngytyúkmell vagy a zsályás fűszerkéregben pácolt mangalicaszűz kelkáposztában sütve, tönkölybatyuba töltött hagymás zöldségekkel. Mindehhez kiváló minőségű tüzes borokat (akár a kastély saját borait is) kínálnak a Valentin Étteremben, amely ugyancsak díjazott lett tavaly. A Business Traveller Hungary Star Alliance Club díját nyerték. A konyhafőnök most épp a „pattogó zöldborsót, a kíváncsi zöldbabot, az aranyló répát, karalábé labdákat, színes rebarbarát, és huncut rókagombát” javasol fogyasztásra. A húsmentes fogások közül pedig a Sárgarizs soufflee pácolt tofuval, posírozott tojással és zöldségekkel, illetve a Sült kecskesajt karotta-cukkíni tagliatellén, borsos bazsalikommártással hívogat. Záróakkordként Veronka néni házi süteményeit érdemes megkóstolni, az ő édességei a rég elfeledett ízek világába kalauzolják a vendégeket.
Gasztro különlegességek a Szidóniában
A röjtökmuzsaji Romantik Szidónia Kastély tavaly Az év kastélyszállodája lett. De nem ülnek a babérokon, a Soprontól mindössze 20 km-re található négycsillagos szálloda állandó megújulásban van.

Francia vidéket idéző hangulat, kulináris élmények és egy fürdőliget
Exkluzív hotelélmény Dánszentmiklóson.

A Ruby-brandhez tartozó luxushotel épül Máltán
A müncheni központú Ruby Hotels bejelentette első máltai szállodaprojektjét, a Ruby Ninu közösségi munkatér (Workspace) tavaly februári megnyitását követően.

Pazar panoráma, téglasüti és üzleti kapcsolatok
Bemutatkozott a Clarion Hotel Vienna South.

NGM: februárban 1 millió feletti vendégérkezés a hazai szálláshelyeken
A belföldi vendégek száma 5,4 százalékkal 485 ezerre nőtt, míg a külföldi turisták száma több mint 22 százalékkal 536 ezer főre emelkedett.

Ennyit ettek-ittak egy év leforgása alatt a Tribe hotel vendégei
Beszédes adatok és izgalmas tapasztalatok egy hotel első évéből – így indult a TRIBE Budapest Stadium.

Moore-jelentés: a globális hotelipar eredményei 2024-ben
A gazdasági kihívások és a geopolitikai bizonytalanság ellenére rekordévet zárt a nemzetközi szállodaipar.

Danubius-kutatás: mi számít a vendégnek, ha Budapesten foglal szállást?
A Danubius Hotels (DH) a budapesti szállodáikba látogató külföldi turisták körében végzett kutatást.

Az egész hétvége a kutyabarátságról szól a tokaji ötcsillagos házban
Ezzel hívja fel a figyelmet a felelős állattartásra a Minaro Hotel Tokaj MGallery.

Az Accor hűségprogramja immár százmilliós tagsággal rendelkezik
A szállodacsoport globális hűség- és kedvezményprogramja most köszöntötte százmilliomodik tagját.

Határmenti családbarát szálloda az Accent Hotels portfóliójában
Olyan megoldásokkal, amelyek a gyerekkel érkező vendégek kényelmét szolgálják.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.