Az MTI az áramszolgáltatóhoz közeli forrásból úgy tudta, hogy a hét végén már biztosan nem kapcsolják vissza az áramszolgáltatást, az a leghamarabb hétfőn indulhat meg a csaknem száz esztendős szállóban. Más forrásból az MTI arról értesült: a három nap alatt mintegy 100 vendéget kellett átköltöztetni, illetve átirányítani a cég másik debreceni szállodájába. Néhány törzsvendég azonban a helyszínről származó információk szerint a sötét Grand Hotel Aranybikában maradt; ők a szobájukban gyertyával világítanak, ezzel demonstrálják a patinás szálló iránti hűségüket. Hupuczi László, a Cívis Hotels Zrt. elnök-vezérigazgatója csütörtökön az MTI-vel azt közölte: pénteken törlesztik a tartozást, hogy helyreálljon az áramszolgáltatás, de a jelenlegi körülmények között a megoldást csak a társaság és azon belül a hotel értékesítésében látja. (MTI)
Pénteken sem volt áram az Aranybikában
Péntek este sem volt áram a debreceni Aranybika szállóban. A szolgáltató csütörtökre virradóra kapcsolta ki az áramot a szállodában, mert a hotelt működtető cég, a Cívis Hotels Zrt. tetemes hátralékot - mintegy 30 millió forintos tartozást - halmozott fel az elmúlt hónapokban.
Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?
Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.
Friss KSH-jelentés a májusi vendégforgalom alakulásáról
A tavasz utolsó hónapjában a vendégek száma nőtt, a vendégéjszakáké csökkent.
Változik az Airbnb-szabályozás Józsefvárosban
A testület által megszavazott koncepció szerint kerületi szinten 3,5 százalék lesz a korlát.
Új bisztrómárka a Danubius egységeinél
Budapesten és Balatonfüreden.
Luxusüdülővé alakítják át Berlusconi sokat látott szardíniai villáját
Új korszak kezdődhet Szardínia egyik legismertebb és legtitokzatosabb ingatlanának történetében.
Felmérés az európai szállodapiacról
A befektetők több mint 90 százaléka fenntartaná vagy növelné szállodapiaci kitettségét, miközben Budapest is egyre erősebb pont a nemzetközi beruházók radarján.
Mandarin Oriental: visszatérés a Fülöp-szigetekre
A luxuszsálloda-márka idén télen tér vissza Manilába.
Mövenpick: hotelnyitások Európában és Ázsiában
Hotelnyitások Montenegróban, Horvátországban, Üzbegisztánban és Örményországban.
A szálloda, ahol a retro a vendégélmény része
Saját bakelitlemezt adott ki a TRIBE Hotels.
A Balti-tenger legnagyobb szállodája nyílik Lengyelországban
A napokban fogadja első vendégeit a Balti-tenger térségének legnagyobb szállodája.
Új központi értékesítési vezető az Accent Hotelsnél
Kristóf Kitti júniustól a szállodalánc központi értékesítési vezetőjeként folytatja pályafutását.
Interjú
Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén
Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?
Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről
Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.