Először tehát az Esterházy családé volt, majd a II. világháborút követően a Szélváry família birtokába került, végül 2007-ben a tatai vállalkozó Szeles család vásárolta meg az akkor már műemlékké nyilvánított lakóházat, amelyet a Műemlékfelügyelet őrző tekintetének tüzében épített újjá. Így nyílhatott meg 2010 decemberében a Szeles család másik tulajdonának közvetlen szomszédságában, a Platán Restaurant & Café-val összekötve a Platán Várárok Vendégház, amelynek 10 szobáját ugyanaz az építész, Markos Anikó tervezte és alakítatta ki, aki az étterem különlegesen izgalmas belső és külső építészeti megoldásaiért felelős.
A vendégházat hivatalosan január 19-én avatták fel, ez alkalommal a város polgármestere, Michl József külön kiemelte, annak különösen örül, hogy nemcsak egy szép műemlék épületegyüttes született újjá, és kapott új, az idegenforgalmat is vonzó funkciót, hanem Szelesék egyben a házaikhoz vezető gyalog- és autós utat is rendbe hozták, sőt, 15 új köztéri parkolóhelyet is kialakítottak.
Az építkezés amúgy, mint Szeles László tulajdonos elmondta, közel egy évig tartott, a ház jellegéből adódóan 10 egy- és kétágyas egyedi hangulatú szobát alakítottak ki, valamint egy nagyobb, családi apartmant, és a történeti hagyományok folytatásaként még egy barokk stílusban berendezett vendégszoba is helyet kapott az épületben. Szauna és wellness rész, valamint egy hangulatos pinceborozó is kapcsolódik a létesítményhez – mindez gyönyörűen, ízlésesen kialakítva, a környék hangulatához illeszkedve – vagyis minden adott ahhoz, hogy mostantól nem csak egy ebédre vagy vacsorára térjen be valaki az egyébként már országosan gasztronómiájáról jól ismert Platánba, hanem kisebb rendezvények többnapos helyszíneként is szolgáljon.