Vége a válságnak Magyarországon - még több wellnesshotel épül

Immár bizakodóak a kiemelt helyszínekre tervezett turisztikai célú beruházások, bővítések fejlesztői. Az idén uniós forrásokat nyert öt nyugat-dunántúli szállodaprojekt például szerintük biztosan megvalósul.

A tavaly ősszel az ÚMFT keretében kiírt, kereskedelmi szálláshelyek fejlesztése célú pályázatok eredményét a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács a közelmúltban hirdette ki.

E szerint Hévízen, Zalakaroson, Lentiben és Zalaszentgróton négy magas kategóriájú szálláshely és egy panzió felújítása, bővítése és nem utolsósorban építése indulhat el.

A nyertesek egyike a Danubius Szállodaüzemeltető és Szolgáltató Zrt., amely a most elnyert 67 millió forint vissza nem térítendő összeggel - összesen 224 millió forintból - a két éve all inclusive szolgáltatást kínáló Aqua szálloda gyógy- és wellnessrészlegét fejleszti tovább. Ennek során felújítják a gyógymedencéket, bővítik a szaunai szolgáltatásokat, és a szobák számát is növelik.

Lentiben a Kerka-Invest Beruházó és Szolgáltató Kft. tervezi egy gyógy- és wellness-szálló felépítését, amelynek közel 2 milliárd forintos összköltsé­géhez nyert a közelmúltban 242 millió forint uniós forrást. Mint Zakál Attila, a cég ügyvezetője lapunknak elmondta, 4 csillagos, 120 szobás superior gyógy- és wellness-szálloda építését tervezik, NaturSpa Hotel Lenti néven. A komplexum a magas szintű szállodai és wellness-szolgáltatások, valamint a hagyományos kezelések mellett speciális gyógyászati kínálatot nyújt, valamint kisebb konferenciák, vállalati tréningek, rendezvények lebonyolítására is lehetőséget biztosít. A szálloda környezete kerékpárutakkal, túraútvonalakkal, lovaglással gazdagítja a programkínálatot.

Hévízen a Hotel Carbona Gyógyszálloda Zrt. már jól működő létesítménye 245 milliós rekonstrukciójához 73 millió vissza nem térítendő uniós támogatást nyert. A cég vezérigazgatója, Lukács Ferenc szerint a tervezett felújításra szükség van, hiszen az elmúlt évek alatt belsőleg teljesen megújult hotel külseje még a régi, szocreál stílusú, ami nem éppen jó reklám a korszerű belsőt még nem ismerő, hazai szállodát kereső - főleg német, osztrák, svájci és persze kisebb arányban magyar - vendégeknek. A tervezett rekonstrukció során a régi 100 szobás épület balkonjait, főbejáratát kívül-belül teljesen felújítják, emellett új játékteremmel és szórakoztató központtal is bővítik, és sor kerül az informatikai, valamint a szaunarendszer fejlesztésére. Újdonságként egy 6x14 méteres kamaszmedence is épül a 8-16 éves korosztály számára. A beruházás a tervek szerint még idén nyár végéig megvalósul.

Zalakaroson szintén egy új, 4 csillagos hotel terveit dédelgeti a Proform Ingatlanbefektetési Zrt., amelynek 2,4 milliárd forintos építési költségéhez most 217 millió forint uniós pénzt nyertek. Farkas Cs. László, a beruházó társaság műszaki igazgatója úgy látja: bár jelenleg még folynak a tárgyalások a bankokkal a finanszírozásról, még év végén, jövő év elején elindulhat az új szálloda építése. A térségben csupán néhány százalékkal esett vissza a turizmus, és mivel - a válság ellenére - a nyugati országhatáron fekvő település eddig is keresett volt az osztrákok, németek körében, hosszabb távon kalkulálva a beruházás nem lesz veszteséges. Annál is inkább, mert a helyi gyógyvízre épülő létesítmény, amelyet egy híd köt majd össze a fürdővel, ahova a vendégek felöltözés nélkül átsétálhatnak, nem szezonális centrum lesz.

A kisebb fejlesztések sorába tartozik a zalaszentgróti Fiáker vendéglő és Panzió, amely 137 millió forintból megvalósuló kapacitásfejlesztéséhez 48 milliós uniós támogatáshoz jutott. Tarsoly Balázs, a tulajdonos Fiáker Gasztro Kft. ügyvezetője arról tájékoztatta lapunkat, hogy a jelenleg 4 szobás panzió 6 szobával és egy konferenciateremmel bővül, de megújul a konyha és a külső arculat is. A tervek a válságból való kilábalás reményében fogalmazódtak meg.

A Dunántúlon, elsősorban közvetlenül a Balaton mentén - a mostani győztes nyugat-dunántúli projektek mellett - már a tavaly elnyert uniós források segítségével több új szálloda épül, és több réginek is folynak a megújítási munkálatai, magasabb szintű szolgáltatások kialakításával. Utóbbiak közé tartozik a siófoki Azúr Hotel, ahol az 530 milliós uniós forrás segítségével közel 1,6 milliárd forintból 49 szobás új szárny készül el év végére, s ezzel párhuzamosan a már meglévő sportlétesítményeket és a wellness-szolgáltatásokat is fejlesztik.

Zamárdiban építi a 4 csillagos, több mint 100 szobás, 300 férőhelyes Wellamarin wellness szállodát a Wellamarin Kereskedelmi és Vendéglátó Kft. Az idén év végi átadással tervezett hotel - melyben szállodai szobák és apartmanok, wellnessegységek, sportlétesítmények, konferenciaterem, rekreációs és gyógyszolgáltatások várják az idelátogatókat - beruházási összköltsége 1,9 milliárd forint, melyből 578 millió forint uniós forrás.

Marcaliban 3,5 milliárdból - 573 milliós uniós pénzből, a beruházó saját tőkéjéből és banki kölcsönből - épül fel 2011 tavaszára a négycsillagos, 116 szobás medical- és wellnesscenter. Nagyszabású fejlesztések helyszíne Hévíz is, ahol a tervek szerint jövő novemberre egy új gyógyturisztikai központ készül 5 milliárd forintos összköltséggel, 1,5 milliárd forintos uniós forrásból. (Napi Gazdaság)


Átadták az idei Aranynap-díjakat

Átadták az idei Aranynap-díjakat 

Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott elismerést.
Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Hotel Helia megújulásáról

Napfényes fejezet – a Danubius-lánc, köztük a Hotel Helia megújulásáról 

A Danubius Hotel Helia – nevéhez méltóan, hiszen a „Helia” a Naphoz kötődőt jelenti – fénylő pont a főváros szállodai kínálatában.
Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában

Újabb négy ház a Hilaris Hotels portfóliójában 

Négy magyarországi szálláshellyel bővül a szállodalánc.
Megkezdődött a 44. Országos Borverseny

Megkezdődött a 44. Országos Borverseny 

Mintegy 2700 palack bor versenyez.
Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája

Már fogad vendégeket Hévíz legújabb szállodája 

Az ötcsillag superior minősítésű hotel 285 szobájában több mint 600 vendéget tud fogadni.
Turisztikai fejlesztés Nógrádban

Turisztikai fejlesztés Nógrádban 

Jelentős felújításon esik át az 1973 óta működő Salgó Hotel.
Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen 

A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.
Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.
Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén  

Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.
MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly 

Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.