René Droese ingatlangazdálkodási igazgató – aki a magyar miniszterelnököt kísérő üzletember küldöttség tagjaként utazott Rijadba - szaúdi befektetők előtt ismertette a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér fejlesztésében rejlő lehetőségeket - tájékoztatott a Budapest Airport.
Az elegáns rijadi King Faisal Conference Hall adott helyszínt annak a szaúdi-magyar üzletember találkozónak, amelyet Orbán Viktor miniszterelnök szaúd-arábiai látogatásának részeként szervezett a Nemzeti Külgazdasági Hivatal, a HITA.
A találkozót Orbán Viktor magyar miniszterelnök személyesen nyitotta meg. A magyar kormányfőt kísérő üzletember delegációnak a tagjaként a Budapest Airport ingatlangazdálkodási vezetői is részt vettek a befektetői fórumon és ismertették a budapesti repülőtér által tervbe vett fejlesztéseket.
A találkozónak az adott különös hangsúlyt, hogy azon nemcsak a szaúdi üzletemberek, hanem a Perzsa-öböl térségének más államiból, így pl. Katarból vagy az Egyesült Arab Emirátusokból érkező küldöttségek is részt vettek. René Droese a fórumon két repülőtéri projektet ismertetett, amelyek komoly befektetési lehetőséget kínálnak az arab üzletemberek számára.
A Budapest Airport ingatlangazdálkodási igazgatója bemutatta annak a mintegy 20 millió eurós repülőtéri szálloda projektnek a részleteit, amelyek alapján a ferihegyi 2. Terminállal közvetlen összeköttetésben egy összesen 5 500 négyzetméteres alapterületű, mintegy 150 szobából, konferencia központból és elegáns étteremből álló hotel épülne.
A szállodát a tervek szerint egy nagy nemzetközi szállodalánc üzemeltetné a repülőtéren.
Szintén hasonló, mintegy 20 millió eurós léptékű annak a Cargo City-nek a megépítése, amely a repülőtér Vecséssel határos oldalán, a 2. futópálya mellett épülne meg. Az első lépcsőben egy 11 000 négyzetméteres korszerű raktár és 4 000 négyzetméteres iroda épülne meg. Ezeket a terveket a Budapest Airport már olyan részletesen kidolgozta, hogy a Cargo City építését akár idén ősszel el lehetne kezdeni.
„A Budapest Airportnál nagy jelentőséget tulajdonítunk annak, hogy maximálisan kihasználjuk a magyar kormány keleti nyitási politikája által teremtett üzleti lehetőségeket. Ahogy a korábbi indiai és kínai kormányfői látogatások, úgy a mostani szaúdi út is egy sor lehetőséget teremtett a számunkra ahhoz, hogy bemutassuk a magyarországi befektetésekben és az idegenforgalom fejlesztésében rejlő potenciált” – hangsúlyozta Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója.