Zombor Gábor (Fidesz-KDNP), Kecskemét polgármestere a város egyik legismertebb épületében, a Cifrapalotában tartott rendezvényen elmondta, hogy a korábban kétszer kétsávos Rákóczi út és környezetének felújításakor és átalakításakor kiemelten figyelembe vették a város lakóinak a véleményét.
A polgármester hangsúlyozta: a lakossági észrevételek beépítése után mindenki által vállalható kompromisszum jött létre a közlekedés kialakítását és a növényzet pótlását illetően is.
Nagypál Sándor alpolgármester a Rákóczi utat, a vasútkertet és a belvárosi piac környékét érintő rekonstrukcióról elmondta: a Rákóczi út esetében az érintett terület revitalizációjának leghangsúlyosabb eleme a középső sétány megújítása volt, mintázatos burkolattal, teresedésekkel, ivó- és szökőkutakkal, pihenőszigetekkel, különböző élményelemekkel, fényeffektusokkal, a növényzet megújításával, kerékpárút kialakításával.
Az alpolgármester hozzátette: a főutcán 53 ezer új növényt ültettek el, a vasútkertben 5500 új dísznövény gazdagítja a sétányok melletti kerteket.
A város legszebb épületei közé tartozó, 1904-ben épült Törvényház - a Kecskeméti Törvényszék épülete - homlokzata és tetőzete a régi fényében újult meg.
A város központjához közeli belvárosi piac alá mélygarázs épült, valamint a csarnok melletti nyitott terület is tetőszerkezetet kapott.
Iványosi Szabó András, a Környezeti Fenntarthatóság Munkacsoport elnöke emlékeztetett arra, hogy a város főutcája az 1980-as években szorult a háttérbe, de a felújítás és átépítés után ismét a régi korzó hangulatát idézi.
Forrás: MTI