Az események közül kiemelést érdemel a Siófok-Kiliti Repülőtér megvásárlása. A város már régóta tervezte a magyar állam tulajdonában lévő légi bázis tulajdonjogának megszerzését. Első körben térítésmentesen szeretett volna hozzájutni, ezt azonban a tulajdonosi jogokat gyakorló Kincstári Vagyonigazgatóság nem támogatta, sőt a későbbi tárgyalások során már csak a vagyonkezelői jog átadására láttak lehetőséget. Ez év második felében a tárgyalások felélénkültek, amelynek során az önkormányzat végig a tulajdonjog megszerzésére törekedett. A tárgyalások eredményeként az év utolsó előtti munkanapján aláírták az adásvételi szerződést. A dokumentum alapján az önkormányzat tulajdonába kerül a reptér város területén lévő része és a rajta lévő felépítmények. A vételár 208 millió forint. A fedezettel sincs gond, hiszen az év végén megérkezett a város számlájára az épülő Sió Pláza területén eladott önkormányzati ingatlanok vételára: 340 millió forint. A repülőteret külső, harmadik személlyel kívánja üzemeltetni az önkormányzat, amelyre már most nagy az érdeklődés. Az érdemi egyeztetések csak ezután kezdődnek, de minden remény megvan arra, hogy a 2008-as szezon kezdetére egy üzemképes, kulturált repülőtér fogadja majd a légi úton érkező vendégeket. (www.siofok.hu)
Siófok megvette a repülőteret
Mozgalmasan teltek az év utolsó munkanapjai a siófoki önkormányzatnál.

A Wizz Air kitart a korábban vitatott hajtóműgyártó mellett
A korábbi problémák ellenére ismét Pratt & Whitney hajtóműveket rendelnek.

A Wizz Air módosította izraeli és jordán járatainak szüneteltetését
Az ultrafapados légitársaság ideiglenesen felfüggesztette járatait Izraelbe és Jordániába – szeptember 15-ig egyik érintett úti célra sem közlekednek gépei.

Ekkora hatótávval mérnek a hazai traffipaxok
A rendőrség háromféle műszerrel mér – íme a különböző módszerek.

Módosított, hosszabb útvonalon repül a Wizz Air az emírségekbe
Fő a biztonság.

Jó hír az autósoknak: halasztják az M7-es felújítási munkálatait
Annak érdekében, hogy nyáron, a Balaton felé, és onnan Budapest irányába tartó hétvégi csúcsforgalomban legalább emiatt ne legyen fennakadás.

Wizz Air: azonnali járattörlések Tel-Aviv és Amman irányába
A légitársaság bejelentette, hogy azonnali hatállyal, egyelőre június 20-ig, felfüggesztette a Tel-Avivba és Ammanba irányuló járatait.

Izrael: teljes légtérzárlat és járattörlések sora a péntek hajnalban kipattant izraeli-iráni konfliktus miatt
Izrael lezárta légterét – a Ben Gurion repülőtérre, és egész Izrael fölé nem engednek fel- vagy leszálló gépeket a hatóságok.

Lezuhant egy indiai utasszállító 242 emberrel a fedélzetén – egy túlélőt kórházban ápolnak
A gépen 242 fő utazott (230 utas, 12 főnyi személyzet), akik közül 169 indiai, 53 brit, 7 portugál és 1 kanadai állampolgár volt.

Mol Bubi: új elektromos kerékpárok érkeznek
És a BKK kivezeti a féléves Mol Bubi-bérletet.

Bővíti hálózatát az airBaltic
A bővítés több utazási lehetőséget kínál az utasoknak a téli szezonban.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.