Auf Wiedersehen, 3G!

Szabad az út nyugati szomszédaink felé: Ausztriában május 16-tól már sehol sem alkalmazzák a 3G-szabályt. A maszkiviselés azonban még sok helyen továbbra is kötelező.

A szövetségi egészségügyi miniszter által frissen kiadatott rendelet értelmében hétfőtől, május 16-tól Ausztria határain a belépésnél már nem tartanak járványügyi ellenőrzést: az úgynevezett 3G-szabályt és az ezzel összefüggő ellenőrzést felfüggesztik, adja hírül a good-deal.at turisztikai portál.

A döntést a kedvező hazai és nemzetközi járványügyi adatokkal indokolták az osztrák hatóságok.

Hétfőtől kezdve az országba már anélkül is be lehet utazni, hogy igazolnunk kéne a koronavírus elleni védettségünket, vagy ennek hiányában érvényes tesztet kéne bemutatni.

Az ausztriai turisztikai szakmai szervezetek és a gazdasági kamara (WKO) üdvözölte a régóta várt döntés meghozatalát. „Örömteli, hogy ismét úgy utazhatunk, ahogy ezt a járvány előtt tehettük”, mondja Gregor Kadanka, a WKO utazási irodai tagozatának elnöke.

Mint arról korábban hírt adott a szakmai portál, a WKO hetek óta erőteljesen követelte, hogy az egészségügyi miniszter vonja vissza a beutazási korlátozást, ellenkező esetben arányossági eljárás keretében jogi úton fogják ezt kikényszeríteni. Érvelésük szerint az aránytalanul szigorú járványügyi szabályozás jelentős versenyhátrányt okozott mind az osztrák utaztatási szektor, mind pedig a szálláshely-szolgáltatók számára.

A szálláshelyeken és a vendéglátó egységekben már április közepétől eltörölték a 3G-szabályt, így mostantól turistaként Ausztriában sehol sem kell 3G-szabály alapján járványügyi kontrollal számolni.

A hatályos szabályozás értelmében a közösségi közlekedési eszközökön, élelmiszert áruló boltoknak, patikákban, benzinkutaknál, továbbá az egészségügyi intézményekben az FFP2-maszk viselése még midig kötelező.

További részletek ITT és ITT és ITT.

Forrás: www.good-deal.at


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.