Bemutatták az osztrák Digitális Turizmus-stratégiát

Szeptember 11-12 között Ausztria leginnovatívabb városában, Linzben gyűlt össze az osztrák turisztikai szakma több mint 400 képviselője, hogy megvitassák a frissen prezentált Digitális Turizmus-stratégiát – tájékoztatta szerkesztőségünket Kovács Balázs, aki GD Consulting képviseletében a helyszínen követte az eseményeket.

A két nap során az UNESCO City of Media Arts címet viselő Linz város három szimbolikus helyszínén folyt a szakmai konferenciával és gyakorlati workshopokkal övezett Osztrák Turizmusnapok elnevezésű digitális „turizmuscsúcs” (www.tourismustage.at - #oett17), amely a legújabb technológiák és trendek turisztikai ágazatra való hatását járta körül.

Nemzetközi előadók a jövőkutatók, informatikai és technológiai szakértők köréből kerültek ki, akik a mesterséges inteligencia (AI), blockchain technológia, connectid mobility, VR és augmanted reality (AR) kiberbiztonság és adatvédelem témák mentén tekintettek a jövőbe.

A kétnapos konferencia egyben része volt az Ars Electronica Festival-nak, amely 1000 kiállítóval és fellépővel a szó szors értelmében a jövő városává alakította Linzet, ahol a fesztivál ideje alatt az elektronikus zene és digitális találmányok széles keresztmetszete mutatkozott be. 

Az Osztrák Turizmusnapok kiemelt eseménye volt a VOEST Alpin acélművek látogatóközpontjában Harald Mahrer szövetségi gazdasági miniszter prezentálásban bemutatott Digitális Turizmus-stratégia, amely 3 nagyobb célkitűzés és 22 beavatkozási terület mentén kívánja az ausztriai turisztikai ágazatot a digitális kihívásokra felkészíteni és a világ élvonalába hozni.

A stratégiához 2020-ig évente 5 millió euró pótlólagos forrást is rendel a szövetségi gazdasági tárca. A közel féléves munkával, az osztrák gazdasági minisztérum, a gazdasági kamara és az Österreich Werbung, valamint a turisztikai szakma összefogásával elkészült stratégiai dokumentum teljes terjedelemben letölthető a GD Consulting weboldaláról (www.good-deal.at – Hírek), ahol az Osztrák Turizmusnapok előadásairól szóló beszámolók is megtalálhatóak. 


UniTravel 2025: bővülő úti célkínálat, változás a charterezésben

UniTravel 2025: bővülő úti célkínálat, változás a charterezésben 

Valentin-napi ajándékként mutatta be idei árualapját értékesítő partnereinek a több mint 30 éves múltra visszatekintő, hazai alapítású utazási iroda.
Spanyolország legdrágább nyaralóhelye

Spanyolország legdrágább nyaralóhelye 

A legfrissebb adatok szerint a szállodai tartózkodásokat figyelembe véve Marbella Spanyolország legdrágább nyaralóhelye.
Izraeli turizmus: mikor jöhet a nagy visszatérés?

Izraeli turizmus: mikor jöhet a nagy visszatérés? 

Vajon a körülmények továbbra is nehezítik a hosszú távú stratégiák kialakítását?  És mit mutat a realitás? A teljes fellendülés még várat magára? 
Múzeummá alakítják Tito egykori luxushajóját

Múzeummá alakítják Tito egykori luxushajóját 

Felújították Josip Broz Tito egykori jugoszláv elnök legendás luxushajóját, a Galebet (Sirály), amely újra behajózott Fiume (Rijeka) kikötőjébe, és amelyet múzeummá alakítanak át.
Párizsban betiltották a kulcsszéfeket a közterületeken

Párizsban betiltották a kulcsszéfeket a közterületeken 

Betiltotta a párizsi városháza a bútorozott lakások kiadásához használt eszközök, egyebek mellett a számkombinációs kulcstárolók és más tárolók kihelyezését a francia főváros közterületein.
Kezdődik a velencei karnevál

Kezdődik a velencei karnevál 

A szerelmeseket várják a Szent Márk térre pénteken, ahol az idén Valentin-napon kezdődik a március 4-ig tartó velencei karnevál, amely a Casanova kora címet kapta.
Bár mozog a föld Szantorinin – de továbbra is a hajózási társaságok útvonalterveiben

Bár mozog a föld Szantorinin – de továbbra is a hajózási társaságok útvonalterveiben 

A hajótársaságok figyelemmel kísérik a szeizmikus tevékenységet, és szükség esetén módosítják útvonalaikat az utasok biztonsága érdekében.
Randevú a bécsi múzeumban

Randevú a bécsi múzeumban 

Az Osztrák Történeti Múzeum rendhagyó tárlatvezetéssel várja a párokat Valentin-nap alkalmából.
Málta beutazó turizmusa 2024-ben: nincs okuk panaszra

Málta beutazó turizmusa 2024-ben: nincs okuk panaszra 

A szigetország turisztikai konferenciáján a Máltai Idegenforgalmi Hivatal vezérigazgatója ismertette a 2024. évi turisztikai eredményeket.
Santorinin tényleg nagy baj van, de nem akkora, ami a világhálón terjed

Santorinin tényleg nagy baj van, de nem akkora, ami a világhálón terjed  

Hamis vulkánkitörésről készült videók terjednek Szantorini szigetéről.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.