A résztvevőket Norbert Kettner, a Wien Tourismus vezetője köszöntötte, bemutatva Bécs megújított Visitor Economy stratégiáját, amely az egyensúly megteremtését célozza a helyiek, vállalkozások és látogatók között, olvasható a GD Consulting helyszíni tudósításában.
A közgyűlésen Eva Buzzit újabb két évre megválasztották elnöknek, aki kiemelte: az osztrákok 89 százaléka tervez nyári utazást, és nő az igény a minőségi, egyedi élményekre. Az utazási irodák tavaly elérték a pandémia előtti, 4,3 milliárd eurós forgalmat, illetve,
„a korai foglalási és elő-/utószezonra szóló ajánlatok felértékelődtek, az egy főre jutó átlagos nyaralási költés 2.100 euró körül alakul.”
- tette hozzá Kovács Balázs, nemzetközi turisztikai szakértő.
Fotó: GD Consulting
Mint írja: a plenáris előadások és panelbeszélgetések olyan kulcstémákat jártak körül, mint a digitális transzformáció, munkaerőhiány, valamint a luxusutazások növekedése a gazdasági válság ellenére. Kiemelt figyelmet kapott a fenntarthatóság szerepe az utazási szektorban, különösen az irodák felelőssége és lehetőségei e téren. Emellett foglalkoztak az osztrák munkaerőpiac változásaival, illetve a termelékenységi kihívásokkal és a klímaváltozás jelentette fenyegetéssel is.
A második napon pedig a krízismenedzsment és a környezeti hatások mérése került fókuszba, amelynek körében beszámoltak az utazási csomagok ökológiai lábnyomának mérésére kidolgozott módszerről, amely rendszer 2026-tól egyéni utazók számára is elérhetővé válik.