A hőkupola a magas légnyomású légtömegetet tartósan egy bizonyos terület felett tartja. A magas nyomás hatására a levegő a talaj felé süllyed, ami összenyomja a levegőt, és még melegebbé teszi azt, adja hírül az euronews.com tudósítása.
A hőkupola ebben az esetben késlelteti a délnyugati monszun igazi beindulását is, mivel megakadályozza, hogy a legtöbb nedvesség Mexikóból vagy a közeli Csendes-óceán keleti vizeiből a régióba jusson. Ha a monszun nedvessége jelen van a levegőben, az képes távol tartani az extrém hőséget, bár párásabbá és kellemetlenebbé teszi a levegőt.
Hétvégén Arizonában és Nevadában a napközben mért hőmérséklet helyenként megközelítette a 49 Celsius-fokot, és éjszaka sem mutattak kevesebbet a hőmérők 32 foknál.
A parkok, múzeumok, állatkertek és üzletek vagy bezártak a hétvégére vagy rövidített a nyitvatartási idővel működnek az extrém hőség miatt. A forróság olyan megterhelést jelent a szervezetre, hogy a hatóságok azt kérik az emberektől, hogy reggel 9 és este hat között ne tartózkodjanak a szabadban.
Forrás: Euronews