A moratórium része azoknak a turizmust megreformálását célzó intézkedéseknek, amelyekkel a kormánynak az a célja, hogy javítsák a turisztikai szolgáltatások minőséget, növeljék a munkahelyek számát, és megőrizzék a sziget őslakos kultúráját, áll a Reuters cikkében.
Mint írják, a moratórium pontos ütemezésről még vita folyik, de Bali ideiglenes kormányzója, Sang Made Mahendra Jaya szombaton tett javaslatot Bali négy legforgalmasabb területére vonatkozó moratórium kihirdetésére, célul tűzve ki a túlzott kereskedelmi célú fejlesztést (például szállodákat, villákat és tengerparti klubok) megállítását.
A moratórium akár 10 évig is elhúzódhat - idézte Luhut Pandjaitan tengerészeti és beruházási ügyekért felelős koordinációs minisztert a Reuters, aki korábban azt mondta, hogy jelenleg körülbelül 200 ezer külföldi él Balin, amelynek következtében nőtt a bűnözés és túlzott munkaerőpiaci versenyhelyzet alakult ki.
A külföldiek száma a COVID után ugrott meg Balin. A kormány adatai szerint az év első felében 2,9 millió külföldi látogató érkezett Bali repülőterére, ami a légi úton Indonéziába érkező összes külföldi vendég 65%-át teszi ki. Az adatok szerint tavaly 541 szálloda volt Balin, szemben a 2019-es 507-tel...