Eric Adams polgármester közölte, akár 150 ezer ember lehet veszélyben a fertőzés miatt, a hatóságok pedig azon dolgoznak, hogy legyen megfelelő mennyiségű vakcina. A bejelentés vészhelyzeti jogokat biztosít a városi hivataloknak olyan sürgősségi intézkedésekre, melyekkel lassítható a vírus terjedése, számol be a hírről az euronews.com tudósítása
"Ezt a járványt nemzeti és globális szinten kezelni kell, a közegészségügyi vészhelyzet kihirdetése pedig tükrözi a helyzet komolyságát", írta közleményében Adams és Ashwin Wasam, a város egészségügyi biztosa.
New Yorkban péntekig 1345 megbetegedést regisztráltak.
Az Egészségügyi Világszervezet július 23-án globális egészségügyi vészhelyzetnek nyilvánította a majomhimlőt.
Az egykor ritka betegség évtizedek óta jelen van Közép- és Nyugat-Afrika egyes részein, de májusig nem volt ismert, hogy a kontinensen túl nagy járványokat vált ki, mikor is számos megbetegedést regisztráltak Európában, Észak-Amerikában és a világ egyéb helyein is. Május óta eddig több mint 22 000 majomhimlős megbetegedést jelentettek közel 80 országból, és mintegy 75 haláleset gyanúja merült fel Afrikában.
A vírus hosszan tartó és szoros bőr-bőr érintkezéssel terjedhet, illetve az ágynemű, a törölköző, és a ruházat közös használata is erősíti a terjedést.
Cikkében a Guardian megjegyzi, hogy az aktuális járványban azonosított majomhimlő vírus ritkán halálos kimenetelű, a veszélyeztetett csoportba pedig nagyrészt a legyengült immunrendszerű emberek, illetve a várandós nők tartoznak.
Forrás: Guardian / Euronews.com