Mint a magyar kiállítók vasárnap kiadott közleményéből kiderül,
a szervezők több mint 28 millió látogatóra számítanak a rendezvény 184 napja alatt, 80 százalékukat a világ legnagyobb küldőpiacaként számontartott kelet-ázsiai régióból várják.
Magyarország vonzó célpont: a legfrissebb adatok alapján kijelenthető, hogy idén kiemelkedő lesz a Kelet-Ázsiából érkező beutazó forgalom.
Fotó: EXPO 2025 Magyarország
A régióból Magyarország számára Kína, Dél-Korea és Japán a legkiemelkedőbb küldőpiacok. A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ információi szerint Kínából kétszeresére nőtt a vendégforgalom, Dél-Koreából 8 százalékkal, Japánból pedig 44 százalékkal többen érkeztek Magyarországra turistaként tavaly, mint az előző évben.
Ezekre a pozitív eredményekre alapozva Nagy Márton az oszakai nyitóesemény sajtótájékoztatóján kiemelte:
A Magyar Pavilon egyik célja, hazánkat vonzó úti célként megmutatni. 2025 első negyedévében a teljes kelet-ázsiai vendégforgalom 40 százalékkal nőtt 2024 azonos időszakához képest, ezért is bízunk abban, hogy az Oszakai Világkiállításon való megjelenés érdemben fog hozzájárulni a térségből érkező vendégforgalom további élénkítéséhez.
Mindezzel párhuzamosan Magyarország kiemelt stratégiai partnerekóe Japánnak, a két ország között fennálló 156 éves diplomáciai, valamint kiváló gazdasági és politikai együttműködés alátámasztja az ország iránti befektetői kedv folyamatos növekedését, különösen annak fényében, hogy Magyarország idén új külképviseletet – konzulátust – nyit Oszakában.
Fotó: EXPO 2025 Magyarország
A Magyar Pavilon épülete már első pillantásra magával ragadja a látogatókat: a homlokzatán sorakozó, több mint 35 ezer egyenként felhelyezett textillamella nemcsak vizuális hatást kelt, hanem egyedülálló élményt is nyújt a látogatóknak.
Az országimázs további erősítését szolgálja a pavilon hazai, kézműves termékekkel feltöltött ajándékboltja, valamint a bisztró stílusú étterem és borbár is, ahol a látogatók ízelítőt kaphatnak Magyarország borkultúrájából és gasztronómiai hagyományaiból.
A hat hónapon át nyitva tartó létesítmény négy főbb helyszínnel várja a látogatókat: egy hazai termékekkel feltöltött ajándékbolttal, magyaros fogásokat kínáló étteremmel és borbárral, az immerzív népzenei előadást központi elemként megjelenítő kiállítási térrel, valamint a Pavilon legfelsőbb szintjén közösségi területekkel, ahol tárgyalások, konferenciák és workshopok megtartására nyílik lehetőség.
Fotó: EXPO 2025 Magyarország
A magyar jelenlétet erősíti az is, hogy Magyarország az elsők között szerezte meg a világkiállítási részvételhez szükséges létesítési engedélyeket, és a Magyar Pavilon szintén az elsők között készült el – mindössze egy év alatt, derül ki a közleményből.