Mozgalmas évet zár az egri ház

Üzemelés közben több hónapon keresztül tartó szobaátalakítás, teljes felújítással. A szakmabelieknek nem kell bemutatni: ez az a „sors”, amely a szállodást egyszer biztos eléri. Mindezt úgy megvalósítani, hogy közben az éves terv is teljesüljön – ez az a „truváj”, amelynek kivitelezéséről Harmati Lászlót, az egri ház igazgatóját kérdezzük.

Idén mind a százhetvenhárom szobát felújítottak, a munkálatok nyolc teljes hónapon át tartottak...

Tegyük azonnal hozzá, úgy, hogy egyetlen percre sem zártuk be a házat, hanem folyamatosan üzemeltünk, miközben azok a szintek természetesen kiestek az értékesítésből, ahol éppen a munkák zajlottak.

Ez nyilván jelentős bevételkiesést is jelentett.

A bázisárbevételt a nehézségek ellenére teljesítettük, az éves tervet hozzuk. Eddig az egri hotel egyik része három-, a másik négycsillagos superor kategória besorolású volt. És most? A célt teljesítettük: háromcsillagos „oldalunkat” négycsillagos színvonalra „hoztuk fel”, reméljük, a hivatalos átminősítési eljárás sem tart sokáig. Nyolcszázmillió forintos beruházásról beszélünk, amihez 376 millió forintos EU-támogatást vettünk fel. Ebben a szobák átalakításán kívül a wellnessrészlegünk régóta esedékes átalakítása és kibővítése is szerepelt. Külső medencék épültek, motorikus tető került föléjük, új gyerekmedence, jakuzzi „született”.

A régi wellnessrészlegben is történtek jelentős átalakítások, többek között új kabinok épültek, és az akadálymentesítést is megoldottuk. Egyébként ez utóbbi a házban lévő lépcsők és liftek esetében már jó ideje funkcionál, most a medencéknél beemelőket alakítottak ki, így vált teljessé a ház akadálymentesítése.

Szobák, wellnessrészleg...

És ezzel még közel sincs vége a felsorolásnak, hiszen új gyerekjátszóteret is kialakítottunk, valamint ötven férőhellyel bővítettük a parkolóhelyeink számát. Emellett „back office” témában is történtek átalakítások: az információs rendszert átalakítottuk, korszerűbb beléptetőrendszer működik, és a szoftverhálózatunkat is fejlesztettük.

Kikkel dolgoztattak?

Lehetőség szerint helyi vállalkozóknak adtuk a feladatok javát, helyi tervezők alakították ki az új szobabelsőket, és a legtöbbször magyar anyagokat használtak fel.

Vége az évnek, vége egy nagy munkának – jöhet a fellélegzés ideje.

Majd egyszer biztosan lesznek nyugodt, gondtalan évek, a következő azonban nem ígérkezik annak: időközben társaságunk megvette a Minaret Hotelt, amely egy halódó negyvenszobás szálloda Eger szívében, a híres Minaret tövében. Jövőre, reményeim szerint, mindenki majd e ház csodás átváltozásáról beszél.


Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen

Hunguest hotelek Hévízen: wellness és kikapcsolódás egy helyen 

A Hunguest Hotels szállodaláncnál a lánc számos szállodája teljes körűen megújult, köztük hévízi egységeik is.
Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken

Belföldi és nemzetközi vendégérkezések hazai szálláshelyeken 

A Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) adatai szerint eddig 2,4 millió belföldi és 2,6 millió nemzetközi turistát regisztráltak a hazai szálláshelyek.
Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén

Két új magyar szálláshely a világ fenntartható turizmusának térképén  

Két észak-magyarországi szálláshely nyerte el ma a nemzetközi Good Travel Seal minősítést, amelyet a világ egyik vezető fenntarthatósági turisztikai értékelőrendszereként tartanak számon.
MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly

MSZÉSZ márciusi trendriport – kevesebb belföldi vendég, mint tavaly 

Márciusi trendriport a KSH adatai alapján.
Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál

Brandváltás ennél a patinás fővárosi szállodánál 

A Mövenpick bejelentette a Mövenpick Hotel Budapest Centre megnyitását.
Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra

Újra nyitva a családok és a wellness rajongók kedvence: a Hunguest Flóra 

Évekkel ezelőtt, fejlesztés céljából zárt be az egri Hunguest Hotel Flóra azért, hogy 2024. december 18-án megújult külsővel és belsővel születhessen újjá.
A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke

A szállodások keleti régióülésére készül a megújult Hunguest Béke  

Május 7-én a nemrég újranyitott hajdúszoboszlói Hunguest Béke szállodában rendezik meg a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) keleti régióülését.  
Igazgatóváltás a Dorothea Hotel élén

Igazgatóváltás a Dorothea Hotel élén 

Az ötcsillagos budapesti belvárosi ház vezetése 2025 március elsejétől változott.
Új ötcsillagos ház nyílik Hévízen

Új ötcsillagos ház nyílik Hévízen 

Az ötcsillagos szállodában a vendégeket nem csak a luxus legmagasabb foka, hanem valódi testi-lelki feltöltődés várja.
Boeingből luxushotel

Boeingből luxushotel 

Felix Demin 2023 végén nyitotta meg a világ egyik legkülönlegesebb szálláshelyét: a Private Jet Villát.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.