Amerikába készül? Ezzel számoljon!

2025-ben több jelentős változás történt az Egyesült Államokba történő beutazás szabályozásában, amelyek érintik a magyar állampolgárokat is. Az alábbiakban összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

ESTA érvényessége: 2023. augusztus 1-jétől a magyar útlevéllel rendelkezők számára az ESTA (Electronic System for Travel Authorization)

engedély érvényessége két évről egy évre csökkent, és csak egyszeri belépésre jogosít.

Új belépési szabályok: Ha az Egyesült Államokból más országba (pl. Kanada, Mexikó) utazik, majd visszatérne az USA-ba, új ESTA engedélyt kell igényelnie, mivel a visszatérést új belépésként kezelik.

 Útlevél érvényessége: Az utazás megkezdésekor az útlevélnek legalább hat hónapig érvényesnek kell lennie

Románia csatlakozása: 2025-ben Románia csatlakozott az Egyesült Államok Vízummentességi Programjához, így román állampolgárok vízum nélkül utazhatnak az USA-ba turisztikai vagy üzleti céllal, legfeljebb 90 napos tartózkodásra.

DS-160 űrlap: 2025 áprilisától szigorúbb ellenőrzés alá esik a DS-160 vízumkérelem űrlap vonalkódjának pontossága, ezért különösen fontos a hibátlan kitöltés.

Oltási követelmények: 2023. május 12-től megszűnt az oltási kötelezettség a nem amerikai állampolgárok számára, így az USA-ba történő beutazáshoz már nem szükséges COVID-19 oltási igazolás


Fotó: Depositphotos

Donald Trump javaslatai: 2025 márciusában Donald Trump javaslatot tett 43 ország állampolgárainak beutazási korlátozására, amely három szintű szigorítást tartalmazott. Azonban ezek a javaslatok jelenleg nem kerültek bevezetésre. Az elnök új utazási korlátozási javaslatai 43 országot érintenének, három különböző szigorúsági szinttel. Tizenegy országból teljesen megtiltanák a beutazást, tíz ország – köztük Oroszország és Belarusz – vízumai jelentősen korlátozva lennének, míg 22 ország 60 napos határidőt kapna a biztonsági hiányosságok orvoslására.

A kiszivárgott belső tervezet szerint az érintett országok kormányai 60 napos határidőt kapnak a hiányosságok pótlására, különben véglegesen a tiltólistára kerülnek. A terv három csoportra osztja az országokat a korlátozások súlyossága szerint, miközben az amerikai elnök a világháborús veszélyre figyelmeztet az ukrajnai háborúval összefüggésben.

A végső döntés a listáról még nem született meg, azon változtatásokat eszközölhetnek a jóváhagyása előtt – írja a Daily Mail


Megnyitja kapuit a világ egyik legjelentősebb lakástextilvására

Megnyitja kapuit a világ egyik legjelentősebb lakástextilvására 

A 32. alkalommal megrendezésre kerülő szakmai vásáron idén 78 kiállító mutatja be új kollekcióit.
Megszűnik egy nagy utazási iroda, törölték az összes foglalást

Megszűnik egy nagy utazási iroda, törölték az összes foglalást 

Az 1996 óta működő Balkan Holidays hivatalosan bejelentette, azonnali hatállyal megszünteti működését, és minden foglalást törölnek.
Ókori festékgyárra bukkantak a régészek Izraelben

Ókori festékgyárra bukkantak a régészek Izraelben 

Azt a festékgyárat találták meg Haifa partjainál, ahol a Bibliában is leírt színeket állították elő.
Proko Travel: így hozták haza utasaikat az elsötétült Lisszabonból

Proko Travel: így hozták haza utasaikat az elsötétült Lisszabonból 

Áramszünet, káosz, törölt járatok .
Catania kincsei

Catania kincsei 

Szent Ágota szomorú legendája összefonódik Szicília második legnagyobb városa, Catania történelmével.
Helyszíni beszámoló az Osztrák Utazási Szövetség tavaszi kongresszusáról

Helyszíni beszámoló az Osztrák Utazási Szövetség tavaszi kongresszusáról 

Idén először a kongresszust minősített zöld rendezvényként szervezték, megfelelve ezzel az osztrák környezetvédelmi védjegy kritériumainak.
Csak online foglalással látogatható ezentúl a híres Kék Lagúna

Csak online foglalással látogatható ezentúl a híres Kék Lagúna 

Látogatói foglalási rendszer kerül bevezetésre a Comino-i Kék Lagúna ökológiai védelme érdekében.
Útmutató a Hajnan-szigetre készülőknek – MUISZ-tanulmányút, 2. rész

Útmutató a Hajnan-szigetre készülőknek – MUISZ-tanulmányút, 2. rész 

Ha a „kínai Hawaii”-nak nevezett üdülőszigetre tervez nyaralást vagy utazási irodásként oda szervez csoportokat/egyéni utasokat – íme, néhány hasznos tanács.
A RateHawk közzétette a 2024-es év üzleti eredményeit

A RateHawk közzétette a 2024-es év üzleti eredményeit 

A foglalások száma 67 százalékkal növekedett
Lezárult az Invia Group felvásárlása

Lezárult az Invia Group felvásárlása 

A WP Holding véglegesítette a vezető európai turisztikai vállalat, az Invia Group SE részvényeinek 100 százalékos felvásárlását. Az akvizíció értéke 242,8 millió euró volt.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.