Megindult Kínában a belföldi turizmus

Enyhe javulást hozott a járvány miatt jelentősen meggyengült belföldi turizmusban a kínai halottak napja miatti hosszú hétvége Kínában - írja internetes oldalán egy keddi cikkben a China Daily kínai pártlap.

A mozgó dátumú, idén április 4-ére eső csingming miatt szombattól hétfőig munkaszünetet tartottak Kínában, ahol az új koronavírus-járvány immár több mint egy hónapja lecsengőben van. Az utazási irodák és más, turisztikai cégek március közepétől kezdték meg fokozatosan újraindítani a tevékenységüket, a hosszú hétvége pedig segítetette a forgalom beindulását, jóllehet még így is jelentős visszaesés történt a tavalyi év azonos időszakához képest. A kínai halottak napján a családok hagyományosan összegyűlnek szeretteik sírjánál, amelyet közösen letakarítanak, majd az elhunytaknak papírból készült, úgy nevezett halotti pénzt égetnek felajánlásként. Ilyenkor jellemzően megnövekszik a belföldi utak száma, hiszen Kínában sokan élnek a szülőhelyüktől távol, míg mások üdülésre használják a hosszú hétvégét.

A Kínai Turizmus Akadémia jelentése szerint az idei évben azonban a turizmussal összefüggő bevételek éves összevetésben 80,7 százalékkal estek vissza - a három napos hétvégén mintegy 8,26 milliárd jüan (388 milliárd forint) bevételt ért el a szektor. A belföldi látványosságokat közel 43 millióan keresték fel szombattól hétfőig, ami 61,4 százalékos hanyatlás a múlt évhez képest. A legtöbben rövid távra utaztak, saját szervezésben. A szállodák és a légitársaságok pedig jelentős árengedményekkel csalogatták az utazókat - szombaton mindössze 170 jüanért (8 ezer forint) lehetett Pekingből Sanghajba repülni turista osztályon. A kínai államvasút adatai szerint pedig vonaton összesen 11,36 utat tettek meg a három nap alatt az országban.

A belföldi turizmus visszaesésében a koronavírussal kapcsolatos aggodalmakon túl a járvány miatt bevezetett óvintézkedések is közrejátszanak. A kínai fővárosba beutazóknak például akkor is kötelező a 14 napos karantén, ha nem hagyták el az országot, így a Pekingben lakók csak a legszükségesebb esetben hagyják el a várost. Az ország több részén vannak érvényben ehhez hasonló karantén előírások, míg például egy, a közép-kínai Honan tartományban fekvő megyét a múlt héten vesztegzár alá helyeztek. A járvány kínai gócának számító, közép-kínai Hupejt pedig ugyan két hónap után már megnyitották, de csak az egészséges státuszukat igazolók utazhatnak a tartományon kívülre. A beérkező utasokat pedig országszerte különböző szintű egészségügyi vizsgálatnak vetik alá.

Forrás: MTI


Velence egyre süllyed – de itt a merész ötlet a megmentésére

Velence egyre süllyed – de itt a merész ötlet a megmentésére 

Egy olasz mérnök nem kevesebbet javasol, mint hogy szó szerint megemeljék a süllyedő várost.
Ankara az UNESCO listáján

Ankara az UNESCO listáján 

Ankarát, Törökország fővárosát, hivatalosan is bejegyezték a világörökségi várományosi listára.
MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció

MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció 

Ahol a mennyország a Földre költözött.
Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben

Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben 

Tavaszi B2B workshop roadshow Bukarestben és Kolozsvárott.
Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén

Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén 

A gyönyörű Taorminában – ahol a Fehér Lótusz című amerikai filmsorozat második évada játszódik – minden olyan volt, mint vélhetően a forgatás idején.
A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat

A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat 

Április közepétől hivatalosan megtiltották az izraeli útlevéllel rendelkezők beutazását „válaszul az Izrael által a palesztin nép ellen elkövetett folyamatos atrocitásokra és népirtásra”, közölte a kormány.
Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara

Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara 

Mindössze három óra autópályán, és máris egy másik világ várja az utazót.
Horvátország könnyít a határátlépésen

Horvátország könnyít a határátlépésen 

Horvátország feloldja a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett intézkedések egy részét, de további rendelkezéseket vezet be a kockázatok megelőzése érdekében.
Zagorje – Horvátország zöld szíve

Zagorje – Horvátország zöld szíve 

Természeti szépségek, történelmi látnivalók és gasztronómiai élvezetek karnyújtásnyira.
Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország

Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország 

Eddig soha nem látott eredményekkel indították az idei turisztikai szezont.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.