Borisz kitombolta magát a Balatonnál

Óránkénti 130 kilométeres széllökésekkel söpört végig hétvégén a Balaton térségében a Borisz ciklon. Ugyan a Balatonnál jelenleg is szeles még az idő, mostanra szelídülni látszik a tombolás.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Fonyód térségében extrém erősségű széllökéseket regisztráltak a hétvégén, adta hírül néhány nappal ezelőtt a sonline.hu hírportál. Mint írták, Boris ciklon tombolása alatt óránként 130 kilométeres széllökéseket is mértek a Kab-hegyi műszerekkel, és  105 kilométeres szelet rögzítettek a Balaton több pontján, Siófok és Alsóörs között a HungaroMet mérő platformján.

A meterológiai szolgálatok már napokkal a ciklon megérkezése előtt rendkívül viharos időjárást és nagy mennyiségű csapadékot jósoltak az ország jó részére, különösen a Balaton térségében. 

Balatoni vihar
Balatoni vihar
Fotó: depositphotos

A vizugy.hu adatai szerint a ciklon idején a tó északi és déli partján mért legszélsőségesebb vízszintértékek között 33 centiméter volt az eltérés: Siófoknál vasárnap hajnalban 109 centimétert, míg Badacsonynál 76 centimétert mértek a szakemberek, írja a sonline.hu.

Kedd reggelre már látszik, hogy az időjárás fokozatos javulásnak indult, annak ellenére, hogy a viharos szelek még mindig jellemzőek a térségben.

És ami még különösen jó hír, hogy a meteorológusok szerint a hét közepére már napsütéses idő és enyhébb szelek várhatók, a nappali hőmérséklet újra 20 fok fölé emelkedik majd.


Merre tart a hazai rendezvényszakma?

Merre tart a hazai rendezvényszakma?  

Június 3-án tartották a hazai rendezvényszervező ágazat legnagyobb szakmai eseményét, a MaReSz Event Touch konferenciát. Helyszíni tudósításunk.
Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez?

Fürdőszövetség: mi kell a fürdőágazat fellendüléséhez? 

A hazai fürdőágazat előtt álló gazdasági, energetikai és turisztikai kihívások és lehetséges megoldások.
Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat

Kutyabarát Balaton: egyre több hely várja a kutyás nyaralókat 

A megújult weboldalon számos hasznos információ érhető el, többek között kutyabarát látnivalókról, strandokról, szálláshelyekről, éttermekről és vendéglátóhelyekről.
Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján

Ízek, történetek a múzeumok mélyén: programhegyek a Múzeumok Éjszakáján 

Több mint 450 intézmény közel 3000 programja közül válogathatunk június 20-án, a Múzeumok Éjszakáján.
Aggteleken jár? Számoljon medvével!

Aggteleken jár? Számoljon medvével!  

Medveveszélyre figyelmeztet az Aggteleki Nemzeti Park.
Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok

Régészet Napja: különleges régészeti helyszínek, kulisszatitkok 

Országszerte régészeti lelőhelyek nyílnak meg a látogatók előtt júniusban.
Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ

Piknik, design és kortárs kultúra: érkezik a FIKSZ 

Június 6–7-én újra életre kel a FIKSZ (Független Iparművészeti Kortárs Szalon), ezúttal nyári kiadásban.
Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül

Veszprém és az op-art: kiállítás keretek nélkül 

A CODE új produkciója Victor Vasarely világába kalauzolja a látogatókat.
Káosz Travis Scott budapesti koncertjén

Káosz Travis Scott budapesti koncertjén 

Komoly szervezési problémák árnyékolták be Travis Scott amerikai rapper május 30-i csepeli fellépését a Barba Negra Red Stagen.
GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő

GKI: 50 milliárd forintot hozhat a fővárosnak a budapesti BL-döntő 

A BL-döntő nem csupán rövid távú bevételeket generálhat, hanem hosszabb távon is hozzájárulhat Budapest nemzetközi turisztikai pozíciójának erősítéséhez.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.