Tavalyi évértékelésről, idei fejlesztésekről szól a társaság legfrissebb közleménye.
Fürdőbelépők, bérletkonstrukciók
A budapesti fürdőkbe a belépők ára 2024. január 8-tól változott – 5-12 százalék mértékben, és korántsem lefelé mértékben. Társaságunk az új árakat ez alkalommal is differenciáltan alakította ki. Mint hozzátették az áremeléssel kapcsolatban,
a külföldiek körében kedvelt történelmi fürdőkben magasabb az áremelés, ám ez is mindössze 10-12 százalékot jelent.
Mint írják, kedvező lehetőséget kínálnak a pár éve – a vendégek igényei alapján – megújított különböző bérletkonstrukciókkal. A 100, 200 vagy 365 alkalmas bérlettel már 1000- 1200 forintos áron is lehet fürdőzni, ráadásul bérlettípustól függően több fürdőbe is lehet vele járni. Viszont a bérletek ára is emelkedett: idén 8-10 százalékkal többet kell értük fizetni.
Természeti értékek megőrzése, 2023. évi fejlesztések
2024-ben kiakarják aknázni azt a lehetőséget, hogy Budapest kivételes kincse a termálvíz, egyedülálló a világon, hiszen
nincs még egy olyan főváros, ahol ennyi gyógyfürdő lenne. Az ideérkező külföldiek programjában szinte biztosan szerepel egy fürdőlátogatás.
A gyógyvíz, a fürdőkultúra és a fürdők építészeti értékek megőrzését a társaság kiemelt feladatának tekinti.
Megjegyzik, mivel Budapest fürdői gyakorlatilag az év minden napján nyitva tartanak, így csak üzem közben lehet a folyamatosan, napi szinten szükséges karbantartásokat és a nagyobb volumenű beruházásokat elvégezni.
Végül hozzáteszik, 2023-ban végre olyan építészeti csodák felújítására is lehetőség nyílt, mint a Palatinus strandon a Margaréta medence szökőkútja vagy a Rudas fürdő Panoráma medencéje. A Lukács fürdőben az előző évi tűzeset után a teljes szaunavilágot – a műszaki részeket is – rendbe tették, és a Paskál fürdő panorámaszaunája is alapos felújításon esett át.. A már 2016-ban elkezdett KEHOP projekt keretében megpályázott épületenergetikai fejlesztések befejeződtek. Ennek eredményeként korszerű napelemek kerültek a Lukács és a Csillaghegyi fürdőbe, a Széchenyi fürdőben nyílászárókat cseréltek, és felújították a fűtési rendszert a Pesterzsébeti fürdőben és Csillaghegyen. Mindez mintegy 750 millió forint fejlesztést jelentett, ezen belül 600 millió forint európai uniós forrás támogatással.
2024-es tervek: fókuszban a Rác fürdő és a Gellért
Budapest 150 éves jubileumának évében kiemelten fontos számukra a többszáz éves, Rác fürdő megőrzése. A több mint 15 éve zárva tartó fürdő rekonstrukcióját a Fővárosi Közgyűlés 2023 őszén hagyta jóvá, a beruházást a társaság saját forrásból fedezi.
A Rác fürdő felújítási tervei elkészültek, a kivitelezéshez szükséges közbeszerzési pályázat folyamatban van, várhatóan tavasszal elkezdhető a helyreállítás.
Ezzel párhuzamosan a patinás, műemléki Gellért fürdő rekonstrukciójának hároméves koncepciója is zöld utat kapott. A koncepciótervet tervező cég közbeszerzési eljárás keretében kiválasztásra került. 2024-ben elkészülnek a tervek, 2025-ben indulhat a kivitelezési közbeszerzés és remélhetőleg a felújítás is. A társaság úgy tervezi, a fürdő működése közben részleges lezárásokkal folynak majd a rekonstrukciós munkálatok. Méreteiből adódóan a Széchenyi fürdőben folyamatosan szükségesek karbantartási-, felújítási munkák. 2024-ben egy milliárd forint értékű felújítást terveznek: nagyobb és látványos változás lesz a termál oldalon a burkolat teljes cseréje a beltéri medencéknél és a kültéren az úszómedence teljeskörű felújítása.
Valamint a nyár folyamán megtörténik a Dandár fürdő beltéri medence terének szigetelése és újraburkolása is.