Coldplay-koncert jövő júniusban a Puskás Arénában

Tizenhat év elteltével újra Budapesten lép fel a Coldplay. A világ egyik legsikeresebb rockcsapata 2024. június 16-án a Puskás Arénában ad koncertet.

A brit zenekar nyári dátumokkal egészítette ki jövő évi európai turnéját. A Coldplay története során először lép fel Athénban, Bukarestben és Helsinkiben is - közölte a szervező Live Nation csütörtökön az MTI-vel.

A 2021-ben megjelent lemez, a Music of the Spheres világkörüli turnéja tavaly márciusban indult, azóta a Coldplay már több mint 7,5 millió jegyet adott el - többet, mint bármelyik előadó az elmúlt két évben. A show a rajongóktól és a kritikusoktól egyaránt jó kritikákat kapott, és elismeréseket gyűjtött be.

Az újonnan bejelentett koncertek sora 2024. június 8-án indul Athénban, ezt Bukarest követi, majd 16-án lesz a budapesti fellépés a Puskás Arénában. További nyári helyszínek: Lyon, Róma, Düsseldorf, Helsinki, München, Bécs és Dublin. A szervezők kiemelték: a Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) nemrég nyilvánosságra hozott jelentése szerint a környezetvédelemre különleges figyelmet fordító Coldplay jelenlegi turnéja eddig koncertenként 47 százalékkal kevesebb széndioxid-kibocsátást produkált, mint az előző, 2016/17-es stadionturnéjuk, és minden néző után egy fát ültettek el világszerte - eddig összesen ötmilliót.

A hétszeres Grammy-díjas Coldplay (Chris Martin - ének, gitár, zongora, Johnny Buckland - gitár, Guy Berryman - basszusgitár, Will Champion - dob) eddig több mint 100 millió albumot adott el és olyan slágerek fűződnek a nevéhez, mint a Yellow, a Speed of Sound vagy a Clocks. A huszonhat éve létező zenekar eddig kilenc stúdióalbumot készített. Már első albumuk, a 2000-ben kiadott Parachutes óriási sikert aratott, az ezt követő A Rush of Blood to the Head (2002), az X&Y (2005), a Viva la Vida or Death and All His Friends (2008), valamint a Mylo Xyloto (2011) pedig szupersztár státuszba emelte őket. A Chris Martin szomorkás énekhangjának lehetőségeit kiaknázó artisztikus és melankolikus rockzenét játszó Coldplay azóta kiadott anyagai (Ghost Stories - 2014; A Head Full of Dreams - 2015; Everyday Life - 2019; Music of the Spheres - 2021) a kezdetekhez képest poposabbak lettek, de ez legfeljebb az időnként fanyalgó kritikusokat zavarta, a világszerte növekvő rajongótábort nem.

A zenekar eddig egyszer, 2008-ban járt Magyarországon, akkor a Budapest Sportarénában adott koncertet - meglepő módon meglehetősen csekély érdeklődés mellett.

Forrás: MTI


Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón

Virágzó hagyomány Fehérvárcsurgón 

2025. május 30-án nyílik a 21. Európai Dísznövény és Kertművészeti Kiállítás és Vásár.
Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján

Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján 

Idén a tudomány és a művészet kapcsolata a rendezvény kiemelt témája.
Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között

Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között 

A rendezvény célja nem csupán a sport, hanem a természet, az élmény, a hagyomány és az értékek ünneplése.
Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban

Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban 

Huszonöt programmal várja nyáron látogatóit az ország egyik legnagyobb szabadtéri színháza, a Tokaj Fesztiválkatlan.
Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója

Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója 

Keserü Ilona drámai képe 40 millió forintos kikiáltási árról indul a Virág Judit Galéria árverésén.
 Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen

Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen 

Új távokkal és felejthetetlen hangulattal ünnepelte 18. születésnapját a BSI kerékpáros eseménye.
Enyhítik a száj- és körömfájásjárvány korlátozása miatt hozott intézkedéseket

Enyhítik a száj- és körömfájásjárvány korlátozása miatt hozott intézkedéseket  

A korlátozáson kívüli területeket érintik a változások.
Ismét ellepték világszerte ismert influenszerek hazánkat

Ismét ellepték világszerte ismert influenszerek hazánkat 

Látogatásuk három napja alatt 22 helyszínen, 30 hazai szolgáltató segítségével mutatják meg hazánk élményeit.
A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum

A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum 

A BKV – a Magyar Autóklubbal együttműködve – az idén is csatlakozik a közlekedési kultúra napja programsorozathoz.
Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál

Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál 

Új értékesítési vezető érkezett a német hátterű utazásszervezőhöz.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.