A közlemény ismerteti: a Budai-hegységben fekvő Szénás-hegycsoport különleges természeti értékeket őriz, a világon egyedül ott virít például a pilisi len. Az Európai Unió LIFE programja 2008-ig 254 millió forinttal támogatta az ottani élőhelyek helyreállítását, őrzését, kutatását és bemutatását, a programot a Duna-Ipoly Nemzeti Park és a Pilisi Parkerdő Zrt. közösen valósította meg.
Az erdőgazdálkodó és a természetvédelmi kezelő a pályázat befejezését követően együttműködési megállapodást kötött ezeknek a feladatoknak a közös ellátására, egy Magyarországon egyedülálló mintaprogram keretében az erdő- és vadgazdálkodás bevételeit a természeti értékek megőrzésére forgatják vissza. Ehhez az együttműködéshez csatlakozott most Pilisszentiván is.
Az együttműködési megállapodás a területen található újabb élőhelyek helyreállítása, a nagyvad-létszám apasztása, a terület őrzése, továbbá az ismeretterjesztés, kutatás és finanszírozás területén ad különféle feladatokat a résztvevőknek.
Zambó Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt. vezérigazgatója a közlemény szerint hangsúlyozta: a társaság szakmai tevékenységét az a meggyőződés vezérli, hogy a jó erdőgazdálkodás és a természetvédelem érdekei és célkitűzései azonosak.
Poppréné Révay Gyöngyi, Pilisszentiván polgármestere a természetvédelmi együttműködés jelentőségét abban látja, hogy közelebb tudják vinni az itt élő emberekhez, elsősorban a gyermekekhez és fiatalokhoz a természetközeliség, a természeti értékek védelmének szemléletét.
Forrás: MTI