A beruházás célja az értékteremtés. Ennek részeként 365 napos - négy évszakos pihenőhelyek, kilátók, kiránduló- és látogatóközpontok, futópálya, túraútvonalak, tanösvények, erdei tornapályák és játszóterek létesülnek, források megújulnak. Az infrastruktúra ezekkel együtt fejlődik: új parkolókat, kerékpártárolókat és illemhelyeket építenek, hidakat hoznak rendbe. A fejlesztések során a partnerek figyelnek a különböző jármódok lehetőségeinek biztosítására is. Lesz olyan helyszín, ahol kiállítás,interaktív szélmalom, növénylabirintus, állatsimogató teszi majd érdekesebbéa kirándulásokat.
Mészáros Péter, a Pilisi Parkerdő Zrt kommunikációs előadója elmondta, a 65 ezer hektáros gazdálkodási területükre évente 25 millió ember lép be. Ezért, a fent említetteken túl céljük a területre eső turisztikai terhelés elosztása.
Hol keressük a változást?
A Pilisben, Börzsönyben, a Sopron-Fertő kiemelt térségben, a Bakony és a Balaton területén egészen Somogyig, Galyatetőn, Lilafüreden, valamint a Zempléni-hegységben láthatják és érezhetik majd a változást a természetjárók. Fontos szempont az egyes elemek hálózatba rendezése is, hiszen a projektek az egész országot átfogják, így minden klasszikus bakancsos desztinációban történik valami. Ide kattintva részletes, térképes kereső mutatja be az egyes projektelemeket.
Juhász Szabolcs, a Magyar Turisztikai Ügynökség képviseletében elmondta, a projektek során figyelemmel kísérték, hogy megvalósításuk után azok költséghatékonyan üzemeltethetőek legyenek vagy ne igényeljenek külső forrást. Fontos szerepet kap a környezettudatosság népszerűsítése - elméletben és a gyakorlatban is: például kitűnő energiahatékonyságú házakban lesz szó a zöld szemléletről.
A támogatási szerződések aláírását követően ezekben a hetekben indulhat el a tényleges munka. A fejlesztéseket 2020. szeptember végéig kell megvalósítani.