A föld alatti bringaverseny helyszíne világviszonylatban is egyedülállónak számít. A Wikipedia szerint a Kőbánya alatt húzódó járatokról legelőször IV. Béla magyar király 1244-ben kelt oklevelében tesznek említést. A pincejáratok a valamikori Pannon-tengerből visszamaradt mészkő bányászata során alakultak ki, amely idővel Pest város egyik legfontosabb építőanyaga lett. Több híres budapesti építményhez is használtak a X. kerület talajából nyert puha, könnyen faragható kövekből, így a Lánchíd, az Akadémia és az Országház építéséhez is innen vitték az építőanyagot. A mészkő kitermelésének mértéke az 1838-as pesti árvíz utáni újjáépítések idején nőtt meg. A kezdetleges módszerekkel végzett kőfejtés a múlt század végére veszélyessé tette a bányászatot, ezért 1890-ben rendeletben tiltották meg a további munkát. A hátramaradt hatalmas pincerendszer teljes hossza, több mint a 30 km, és még ma is vannak feltérképezetlen részei.
A verseny a Maglódi út alatt húzódó fésűs járatrendszerben és a felszínen található Merkapt Maraton Sportközpontban kerül megrendezésre. Az viadal nyomvonalát alkotó föld alatti szakaszon a pince belmagassága változó, átlagban 2-2,5 méter, a járatok szélessége 3 és 8 méter között változik, de 80 cm széles vasajtón is át kell majd hajtani.
A MOFÉM Underworld Kupa ideje alatt a járatokba a szurkolók is bemerészkedhetnek, sőt a pince bejáratainál egy „fröccszóna” is felállításra kerül, a hol a Bécs-Pozsony-Budapest Ultramarathon (BBU) stábja ingyenes fröccsel vár mindenkit, ahol a Badacsonyi Halgas Pincészet borai szolgálnak majd frissítőként.