Sok tényezőt felsorolhatunk, ha arra a kérdésre keressük a választ, milyen egy jól működő iroda, hol érzik jól magukat a munkavállalók, hová járnak be szívesen, hol a leghatékonyabb a munka – és amiről talán kevesebb szó esik, de szintén nem mellékes –, milyen döntésekkel lehet minimalizálni az építkezés és a használat ökológiai lábnyomát. A HelloOffice esetében, úgy tűnik, sikerült megtalálni a helyes receptet, amit nemcsak a rangos elismerés, hanem a munkatársak szeretete is jól jelez.
A HelloParks egy viszonylag friss magyar cég, a Futureal-csoport ingatlanfejlesztő ágazatának egyik leányvállalata. A vállalkozást mindössze pár fővel alapították meg 2020-ban, de a dinamikus növekedésnek köszönhetően ma már több mint 80 fő dolgozik náluk. Négy helyszínen – Alsónémediben, Pátyon, Maglódon és Fóton – hoztak létre logisztikai központokat, ahol bérelhető raktár- és iparcsarnokokat kínálnak ügyfeleiknek, a portfólió kiépülésével majd több mint 1 millió négyzetméteren.
A cég fejlődésével párhuzamosan gyorsan kinőtték az első irodájukat, így – az épületen belül – új emeletre költöztek. A helyszín adottságai – az elnyújtott alaprajz, a korábbi folyosós-cellás elrendezés – finoman szólva sem voltak ideálisak, így a belsőépítészeknek ezekre a nehézségekre megoldást kellett találni.
A MádiLáncos tervezői az eredetileg igen rossz adottságú tér középpontjába egy olyan teret képzeltek el, ami alkalmas spontán találkozásokra vagy akár a hivatalos megbeszélésekre is.
A téralakítás és a hozzá illő bútorok hangulata itt kevésbé emlékeztet irodára, sokkal inkább egy kényelmes otthonban vagy egy hangulatos kávézóban érezhetjük magunkat, ami éles ellentétben áll a cellákra osztott, izolált, nem éppen inspiratív világgal, ami a korábbi irodát jellemezte.
Az elszigetelt elrendezés helyett olyan nyitott irodatereket terveztek, ahol az információ szabadon áramlik, ahol közösen dolgozhatnak a jellemzően 6–8 fős munkacsoportok, de természetesen lehetőség van az elvonulásra, a nyugodtabb munkára is, az adott projekt megfelelő szakaszában. A kisebb méretű fókuszszobák és az informális tárgyalók 3 fő csendes, fókuszált munkavégzésére alkalmas helyek, amelyek az egyedi design révén egy kis otthonosságot is csempésznek az irodatérbe.
Az irodatér designjában hangsúlyosan jelenik meg maga a cég a brandszínekkel, a logóval és számos apró részlettel.
A tevékenységükre utal az eredendően ipari ingatlanok külső burkolatként megszokott szinuszlemezek megjelenése is a belső térben: ezt az anyagot gyakran használják indusztriális környezetben, hatalmas csarnokok burkolataként, de a jelek szerint friss, kortárs belsőépítészeti elemként is megállja a helyét.
A belsőépítészek számára kiemelt cél volt, hogy minden lehetséges ponton érvényesüljenek a fenntarthatóság szempontjai, és ebben partnerre találtak a megbízóban, a HelloParks csapatában, akik a tervezés és a kivitelezés során minden lehetséges módon érvényesíteni kívánták ezeket az elveket.
Az ingatlanfejlesztő cég új központját nemcsak az itt dolgozók értékelik, hanem az Év Irodája szakmai zsűrijét is meggyőzte, így 2024 februárjában elnyerte „Az Év Design Irodája” kitüntető címet. „Az egyedi anyagválasztás, a flexibilitás, valamint a funkció- és térelválasztás maximálisan támogatja az iroda dolgozóit, hogy teljes erővel a HelloParks jövőbeni fejlődésére koncentráljanak” – áll a zsűri indoklásában.