Az eseményt jubileumi, 10. alkalommal rendezte meg a Magyar Jégkorong Szövetség. Az idei év különlegességét a „Csússzunk el Milánóig!” kihívás adta: a cél az volt, hogy a résztvevők közösen teljesítsenek közel 1000 kilométert a jégen, szimbolikusan összekötve Budapestet a 2026-os téli olimpia helyszínével, Milánóval.
Fotó: Allianz Jégpályák éjszakája
A Városligeti Műjégpályán kialakított, mérőszerkezettel felszerelt pályán mindenki hozzájárulhatott a közös célhoz – kortól, tudásszinttől és sebességtől függetlenül –, de a vidéki jégpályák is aktívan bekapcsolódhattak az országos kihívásba.
A kihívás sikerrel zajlott: a résztvevők közel 10 000 km-t gyűjtöttek össze.
AJégpályák Éjszakája a sporton túl a közösségi élményről, az együtt mozgás öröméről és az inkluzivitásról szól, és a jubileumi esemény tökéletes alkalmat teremtett arra, hogy a téli olimpia szellemisége a jégpályákon is megjelenjen.