A pályázati program fejlesztési elképzelései, Gyomaendrődöt egységes egészként kezeli, a város teljes területét átfogja, melyet három témakör köré csoportosítanak:
Vallási turizmus fejlesztés részeként a Szent Antal Zarándokház az Endrődi Népház udvarán található elhagyatott épület átalakításával 21 fő elszállásolására lesz alkalmas. Gyomaendrődről 2012-ben első alkalommal indult a Szent László zarándoklat Nagyváradra a Körösök gátjain. A zarándokutat a szervezők későbbiekben Zágrábból szeretnék indítani, így a Gyomaendrődön megvalósítandó zarándok szálláshely, fontos állomása lesz a több országon átívelő zarándoklatnak.
A Hantoskerti-holtágon az Erzsébet ligetet a városközponttal összekötő gyalogos híd helyén egy újonnan épített fahíd készül a gyalogosok és kerékpárosok számára, mely nyitott galériája révén része lesz a tanösvénynek. A híd fő eleme a Szent László szobor. A híd díszkivilágítása napelemes LED-sorral készül. A nyári időszakban nagy melegben vízpermetező berendezés biztosítja a hűsítést a látogatók számára. Itt a holtág partján alakítják ki a Szent László szabadidő- és kulturális parkot amely egyben az Erzsébet ligeti tanösvény kiindulópontja is. Itt készül el majd a vízre benyúló kiállítótér pihenőkkel, amely a város kulturális és vallási értékeinek bemutatására szolgáló helyszín lesz.
Történelmi és kulturális örökség turisztikai hasznosítása keretében a vallási turizmushoz kapcsolódóan a Szent Antal kenyérsütő ház eredeti állapotában történő helyreállítása. A Szent Antal kenyerének sütőháza olyan kulturális emlék, mely a régiónkban, s talán hazánkban is egyedinek nevezhető. A Szent Antal kenyeréhez kötődő szokások, a szegények segítése korunkban is fontos, ezért a 21. század elején újra virágzásnak indulhat a kultusz, s reméljük lelkisége segít hitét vesztett társadalmunk magára találásában.
Ökoturisztikai célú fejlesztésként a pályázati program során a gyomai városrészben, a Jókai utcában a volt általános iskola épületben kialakítják a Körös Látogatóközpontot, ahol a kiállítótérben a víz kapja a főszerepet az „Az esőcsepptől a Körösig” témakörben. Az elsődleges cél, hogy felhívják a figyelmet a földön egyre fogyó víz rendkívüli fontosságára. Az épület udvarán biopiacot alakítanak ki, ahol a helyi kistermelők áruit vásárolhatják meg a turisták. A pihenést és a gyermekek kellemes időtöltését az udvaron kialakított árnyékolókkal ellátott zöld környezetben pihenőhelyek és játszótér biztosítja. Az udvar kisebb ismeretterjesztő, szórakoztató rendezvényeknek is helyet biztosít. A projekt másik attrakciója a Bárka Látogatóközpont nevet viseli. Az új építésű bemutatóközpont az endrődi részen, a Templom- zugi holtág partján kap helyet.
A Körös halászati hagyományainak bemutatása mellett a látogatók a modern ismeretátadás eszközeivel élményszerűen sajátíthatják el az ökológiai gondolkodást kiemelt figyelmet fordítva a környezetvédelem és a természetvédelem fontosságára. A látogatóközpont udvarán kialakított kerengőben szabadtéri kiállítás, életnagyságú pákász tanya, valamint gasztronómiai sarok is helyet kap. Mindkét épület a beépített megújuló energiáknak köszönhetően önfenntartó lesz, így hozzájárul a fenntartható turizmus kialakításához.
A híd másik oldalán kerül kialakításra Erzsébet ligeti tanösvény és 15m magas kilátó sétaúttal fent a lombkorona magasságában, mely a régióban egyedi, új technológiák, és interaktív szemléltető eszközök révén mutatja be a természet értékeit, biztosítja a szabadidő élményszerű eltöltését, az önálló aktív ismeretszerzést a látogatók számára
Forrás: Turizmus Online