Több mint 40 ezer látogatót vonzott idáig a Dívák & Ikonok című kiállítás a májusi nyitás óta a Magyar Zene Házába, ezért nem véletlen, hogy az óriási érdeklődésre való tekintettel meghosszabbítják a kiállítást.
A különleges tárlatot eredetileg Londonban mutattak be, majd elindult világ körüli útjára, aminek első állomása a budapesti Magyar Zene Háza.
Eredetileg szeptember közepéig látogathatta volna a hazai közönség a tárlatot, azonban ezt hosszabbították meg két héttel a szervezők, szeptember 29-ig, mielőtt elindul a különleges tárlat a következő állomásra, Rotterdamba, írja a Blikk.hu portál.
A kiállítás a sokak által ismert és csodált előadóművészeken keresztül a dívajelenséget tárja fel a nézők számára: megérthetjük, hogyan változott a nők társadalmi megítélése az elmúlt 150 évben, hogyan indultak el a nemi és faji egyenjogúsági mozgalmak, és hogyan formálódott a nők előadó-művészetben betöltött szerepe.
A világ legnagyobb iparművészeti- és design múzeumának, a londoni Victoria and Albert Museum utazókiállításának értéke meghaladja a 2 milliárd forintot. Több száz nemzetközi és magyar sztár személyes tárgyain és eredeti fellépőruháin keresztül mélyül el a dívák életében. A kiállításon magyar dívák és ikonok tárgyra, története is bemutatásra kerül.
Fontos volt számunkra, hogy az eredeti kiállítást magyar vonatkozású tartalommal is kibővítsük. Persze, a londoni kurátor koncepciója és a tér is nagyon meghatározta a lehetőségeket, ezért igyekeztünk a tárlat üzeneteihez igazodva, valamennyi műfajt figyelembe véve, olyan meghatározó hazai művészeket felvonultatni, akik illenek az eredeti narratívába, és történelmi szerepük megkérdőjelezhetetlen.
– hangsúlyozta Batta András, a Magyar Zene Háza ügyvezetője.