Szekeres Rita elmondta: a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) munkatársának segítségével lesz lehetőség a távcsöves madármegfigyelésre. A látogatók előadást hallgathatnak a gólyák vonulásáról, védelméről, és megismerhetik a madártani egyesület munkáját is.
Az Ősfenyő látogatóközpontban a madárfotózásra specializálódott BirdPhotography.hu fotósainak válogatott munkáiból nyitnak meg kiállítást.
Mint Szekeres Rita elmondta, az ipolytarnóci kiállítás a 2012-es évből "a hét fotóit" mutatja be számos kiváló felvétellel kiegészítve, amelyek nem nyerték el ezt a címet. A képek június 7-ig tekinthetők meg.
A felfedezok napja alkalmából is lesznek programok
A referens hozzátette: május 9. A felfedezők napja is, ezért a programok között az elmúlt 180 év ipolytarnóci felfedezéseiről is előadást hallgathatnak meg a Nógrád megyei természetvédelmi terület vendégei, majd vezetett túra indul a miocén erdőbe, ahol a többmillió éves növény- és állatvilággal ismerkedhetnek meg a túrázók.
Ipolytarnóc élővilágát a miocén idején vulkánkitörés pusztította el, egyben ez tette lehetővé, hogy az ősi maradványok évmilliókat vészelhessenek át. Itt találták meg a világ egyik legnagyobb megkövesedett fenyőféléjét, a gerincesek között orrszarvúak, medvekutya, őz- és szarvasfélék, illetve madarak iszapba kövült nyomait. Múlt év nyarán újabb leletek kerültek elő, amelyek azt tanúsítják, hogy a mai hüllőkre és kétéltűekre emlékeztető lények is éltek 17-18 millió évvel ezelőtt az Ősvilági Pompejinek is nevezett területen.
Forrás: MTI