Schmitt Pál, Magyarország sanghaji főkonzulja a rendezvényről az MTI-nek a helyszínen elmondta: ez volt az első, Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország sanghaji képviseleteinek közösen szervezett rendezvénye. Hozzátette: remélhetőleg folytatása is lesz.
Közölte: Magyarország azt szeretné, ha az eseménnyel hagyomány teremtődne, nem utolsósorban azért, mert a közös érdekeket is hangsúlyosabban tudják képviselni ilyen módon Kínában a négyek.
Az egész térséget népszerűsítették
Az országok turisztikai szempontból mutatkoztak be a kínai közönség előtt, nemcsak külön-külön értékeiket, de a térség vonzerejét is megismertetve. A téma azért is kiemelt Magyarország szempontjából, mert - ahogy arról mi is beszámoltunk - a Kína-Kelet-Közép-Európa Turisztikai Regionális Központnak is Budapest ad helyszínt a kínai turisztikai hivatal és a 16 KKE-ország nemzeti turisztikai szervezetei közötti koordináció szervezeteként. A rendezvény másik apropója, hogy mind a négy érintett ország az idén ünnepli EU-s csatlakozásának tizedik évfordulóját.
A visegrádi országok képviselői csütörtökön elmondták: országaik iránt évről évre érezhetően növekszik az érdeklődés a kínai turisták részéről, s ez a trend a középosztály rendelkezésre álló jövedelmének növekedésével a jövőben is jellemző lesz.
Egy kvartett - Egy dallam
Révész Ágota oktatási-kulturális szakdiplomata a négy ország közös turistacsalogató erejét kifejtve elmondta: a történelmi látványosságok, a gyönyörű környezet, a jó közlekedési lehetőségek, a változatos kikapcsolódási formák mind vonzzák a kínaiakat. A konferencia mottóját (Egy kvartett - Egy dallam) idézve úgy fogalmazott: a hasonlóságokat és a különbségeket is előnyre lehet váltani.
A csütörtöki rendezvény sikere a négy ország képviselői közti jobb kapcsolat mélyülését is segítheti - mondta Schmitt Pál. A szakdiplomaták már megegyeztek rendszeres találkozók, szakmai platformok létrehozásáról - tette hozzá.
Forrás: MTI