Az FTK tagjai a plenáris értekezleten megkapták a mintegy 30 oldalas koncepciót, mely célul tűzi ki Budapest turizmusának fenntartható fejlesztését, mennyiségi, de főként minőségi szempontból. A koncepció a dinamikusan növekvő vendég- és vendégéjszakaszám magas, de a város befogadóképességét, tűréshatárait is szem előtt tartó szinten történő stabilizálása mellett az igényesebb fogyasztói rétegek felé történő határozott elmozdulást tekinti küldetésének és ehhez megfogalmazza a BFTK, mint Budapest turisztikai menedzsment és marketing szervezetének stratégiai feladatait. A koncepciót, mint munkaanyagot, kérésre a BFTK e-mailben elküldi az érdeklődőknek.
A koncepció szellemiségét és alapvető célkitűzéseit szem előtt tartva, azt továbbfejlesztve egy Turisztikai Stratégia megalkotására is szükség van, mely a célhoz vezető utat és annak mérföldköveit, lépcsőit is megmutatja majd. A stratégia összhangban kell, hogy legyen Budapest hosszú távú városfejlesztési koncepciójával (Budapest 2030) és természetesen a nemzeti turisztikai stratégiai irányvonalakkal, hiszen a magyar turizmus éllovasa kétségtelenül Budapest volt és marad.
A 2016. április 12-én először ülésező FTK Stratégiai Munkacsoport önmagát a Főváros tanácsadó testületeként definiálta. A munkacsoport egyúttal megtárgyalta az első szükséges lépéseket és megállapodott arról, hogy rendszeresen ülésezik ezután.
Az FTK Stratégiai Munkacsoport alapító tagjai között képviseltetik magukat a fővárosi turizmus horizontális és vertikális szereplői egyaránt, így a szállodaipar (MSZÉSZ, Flesch Tamás), a beutaztatók (MUISZ, Dr. Erdei Bálint/Takács Péter), a mobilitás (NiT Hungary, Dittel Gábor, MAHOSZ, Sztankó Attila) és az idegenvezetők (MISZ, Dr. Szuhaj Katalin) is. Kormányzati részről a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikai helyettes államtitkársága képviseltette magát. Szakértői oldalról jelen volt Puczkó László, nemzetközileg elismert turisztikai szaktekintély, továbbá Halassy Emőke, a Magyar Turizmus Zrt. kutatási irodájának vezetője is. A munkacsoport tevékenységét a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ koordinálja. A későbbiekben a fővárosi kerületek, illetve helyi szolgáltatók képviseletében a munkacsoport újabb tagokkal bővülhet.
Forrás: Turizmus Online