A mobiltelefonra optimalizált internetes oldalak a látványosság legfontosabb tudnivalóit, például leírását, történetét, nyitva tartását és elérhetőségeit mutatják, de képgaléria, térkép és útvonaltervező is segíti a tájékozódást.
A rendszer kódjait kiadványokon, plakátokon, kiállítási installációkon, táblákon vagy éppen névjegyeken, szórólapokon is használhatják, nem csak az adott épületen elhelyezve. Az új keszthelyi kódok látványosak, figyelemfelhívóak, a városi arculat elemeit is tartalmazzák, és a leolvasások számától, helyétől, nyelvétől, időpontjától, de akár a használt eszköztől függően is más-más tartalom megjelenítésére alkalmasak.
Elsőként a rendszer magyar nyelvű elemei készültek el, a jövő évi turisztikai szezonra azonban várhatóan már három nyelven lesz elérhető az információk rendszere, a kódok pedig a város plakátjaira, kiadványaira is felkerülnek.
Ruzsics Ferenc polgármester (Fidesz-KDNP) közölte: a rendszer kiépítése 100 százalékos európai uniós támogatással, a Sétányfejlesztés és a közterületek megújítása a keszthelyi Balaton-parton elnevezésű projekt keretéből valósult meg.
Forrás: MTI