Molnár Attila elmondta, hogy az épület felújítása és korhű helyreállítása után itt kapna helyet a Brigetio emlékeit bemutató állandó kiállítás.
A fejlesztést a város 260 millió forintos önerőből és a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból kapott 250 millió forintos támogatásból valósítja meg.
A múzeum új helyszínén a rekonstrukciót, a hologramot és a 3D technikát alkalmazva mutatják be a katona- és polgárváros életét.
Három, gazdag leletanyaggal megtalált szarkofágot padlószint alá süllyesztve állítanak ki, illetve térhatású fotókkal ábrázolják a római fürdő feltárását, így a látogatók szinte az épületben érezhetik magukat - hangsúlyozta a polgármester.
Az emeleten és a padlástérben előadótermeket és tárgyalókat alakítanak ki, az ELTE ide helyezi át a régészek elméleti képzésének egy részét is. A nyári gyakorlati képzés helyszíne évtizedek óta Brigetio feltárása.
A Klapka György Múzeum új székhelyét a Magyar Királyi Méntelep laktanyájának építették az 1900-as évek elején. Az első világháború végéig 2 millió ló volt a monarchia területén. A komáromi méntelep eredetileg 12 épületből állt, fénykorában ezernél több embernek biztosított megélhetést.
Mára csak a főépület, a tiszti lakás és a tiszti kaszinó maradt meg. Lótartással 1962-ig foglalkoztak, majd az épület lett a termelőszövetkezet központja. Később az önkormányzat vásárolta meg az üresen álló ingatlant.
Forrás: MTI