Guller Zoltán a megyei turisztikai szereplők számára szervezett fórumot megelőző sajtótájékoztatón elmondta, a hárommilliárd forint keretösszegű pályázati forrásból élővizes és élővíz melletti, szabad- vagy fizetős strandok megújítását támogatják. A program célja az, hogy 2030-ig minden magyarországi strand európai színvonalúvá válhasson - fogalmazott az MTÜ vezérigazgatója.
Guller Zoltán a sajtótájékoztatón kitért arra, hogy kedvező helyzet esetén az idén elérheti a 30 milliót a vendégéjszakák száma Magyarországon. Emlékeztetett, 2019-ben 41,5 millió, tavaly a járvány ellenére 22 millió vendégéjszakát realizált a hazai turizmus, az idei pozitív várakozásokra építve jövőre újra elérhető lesz a 2019-es adat is.
Kovács Ferenc, Nyíregyháza Fidesz-KDNP-s polgármestere beszámolt arról, hogy a belvárosi látogatószám növelése érdekében a nyírségi nagyvárosban komoly fejlesztések történtek a kulturális turizmus területén: átadták a Kállay-kúriát, kialakították a város kulturális negyedét, illetve indul a Jósa András Múzeum fejlesztése. Felépült két négycsillagos hotel Sóstógyógyfürdőn, a járvány alatt folyamatos volt az állatpark fejlesztése, ennek alapján remélhetőleg visszakerül a város turizmusa a 2019-es szintre - tette hozzá a városvezető.
A sajtótájékoztatón Vinnai Győző országgyűlési képviselő arról beszélt, a korábban felújított tiszadobi kastély területén újabb, mintegy kétmilliárdos beruházás kezdődik el, amely a régi gyermekváros rehabilitációját érinti, emellett folytatják a tiszai strandok megújítását, Tiszavasváriban pedig gyógyszálló épülhet 2,5 milliárd forint értékben. Tilki Attila a Felső-Tisza természeti értékeit kiemelve azt mondta, a térség alkalmas lehet arra, hogy az egyébként Nyíregyházára érkező turisták vízi- vagy kerékpártúrán vehessenek részt, felfedezzék az itt lévő felújított középkori templomok szépségeit, vagy a falusi turizmus értékeit. Simon Miklós Nyírbátor környékének turisztikai lehetőségeiről beszélt, megemlítve a rendezvény- és a vallási turizmus erősségét.
Forrás: MTI