Véget ért a vendégcsalogató fejlesztések első üteme a Tiszazug idegenforgalmi központjának számító Cserkeszőlő strandfürdőjében. Az október 27-én átadott élménymedence építéséről, valamint egyéb nagyravágyó terveikről Bogdán Béla strandigazgató nyilatkozott lapunknak.
Az egykori vízipólós épületgépész tanulmányai és többéves svájci munkavállalás után három éve került a strand élére. Mint mondja, gyerekkora nagy részét a második otthonának számító szolnoki Damjanich uszodában töltötte. Így kapóra jött az az álláspályázat, amit az önkormányzati tulajdonú strandfürdő vezetésére írt ki Cserkeszőlő polgármestere, Szokolai Lajos. Azóta az ifjú strandigazgató vezényletével a meleg vizes medencék új kerámiaborítást, pezsgőfürdőt és hátdögönyöző zuhanyt kaptak, a fürdő bejáratánál pedig gyönyörű delfines szökőkút, kandeláberes díszsétány és hangulatos bevásárló- vendéglátó üzletsor épült.
Régi álma volt a község és a fürdő vezetésének egy olyan medence kialakítása, ahol felnőttek és gyerekek együtt lubickolhatnak. Történt aztán, hogy ciprusi nyaralása során egy ottani vízi vidámpark élménymedencéje olyan mély benyomást tett a polgármesterre, hogy hazatérvén kijelentette, ezt itthon is meg kell csinálni. A szót azonnal tett követte. A strandigazgató és a község építésügyi előadója nyakukba vették az országot. A gyulai, hajdúszoboszlói, tiszaújvárosi strandokon szerzett tapasztalatokat kreatív ötletekkel dúsították, és tél végére elkészültek a tervrajzok. Cipruson a csúszdakomplexum stílusosan egy trójai faló köré épült. A tervezők ezt úgy próbálták magyarosítani, hogy a szolnoki játszóterekről ellesett építőkocka-szerű palánkvár lett a vízi csúszda váza. Összesen hat csúszda, egy 8 állásos nyakdögönyöző zuhany, a medenceszéli ülőpadoknál végig pezsgőfürdő, egy hangulatos „sóhajok hídja”, két vízigéppuska, valamint fő attrakcióként több hektoliternyi víztartalmát 7-8 percenként özönvízként a fürdőzők nyakába zúdító billenő dézsa alkotja az élményarzenált. A dézsa billenését kis harangszó jelzi az elázni vágyók számára.
Az 50 millió forintos beruházást a területfejlesztési tanács 22 millió forint pályázati pénzzel támogatta. A pályázati elbírálás elhúzódása miatt a kivitelezési munkák csak tavasz végén kezdődhettek. Késleltette az építkezést a nyári kánikula is, a 40 fokos hőségben ugyanis nem köt a beton, ezért nem készült el a tervezett augusztus 20-i dátumra a medence. Persze úgy is fel lehet fogni, hogy a reálisan eleve csak jövő évre várható fejlesztés még ezen az őszön megvalósult. Az októberi népes közönség legnagyobb örömére.
A cserkeszőlői strandfürdőben ugyanis a kiváló gyógyvíznek és a sok nyugat-európai vendégnek köszönhetően márciustól novemberig tart az idény. Bogdán Béla azt reméli, hogy az új medence jó hírére a gyógyulni-pihenni vágyó idősebb korosztály mellett mostantól kisgyerekes családok is felfedezik a strandot, tovább gyarapítva a tavalyi év során 93 ezres, idén ennek kb. kétszeresére növekedett vendégforgalmat.
Az élménymedence biztos sikerének tudatában a cserkeiek most még nagyobb fába vágták fejszéjüket. Hogy az idény egész éves legyen, a télifürdő teljes rekonstrukcióját, kibővítését tervezik. A beruházáshoz szükséges 700 millió forint nagyobb részét PHARE-támogatásból remélik. A benyújtott pályázati tervek szerint az új, háromszintes komplexum pinceszintjén tornaterem, súlyfürdő, tangentor, kádfürdő, gyógytornamedence lesz. A földszinten nagy gyógymedence, közepén egy igazi trópusi típusú salátabárral, kijárattal a kinti úszómedencéhez, ezenkívül itt kapnak majd helyet a szakorvosi és fizikoterápiás rendelők, masszázsszobák, iszapfürdők. A második szinten galériaszerű pihenőhelyek, szauna és jakuzzi szolgálják majd a vendégek kikapcsolódását.