A Magyar Turizmus Zrt. Magyar Kongresszusi Igazgatóságának (MKI) képviselői is részt vettek a Kongresszus- és Konferenciaszervezők Nemzetközi Szövetségének (ICCA) 52. kongresszusán, tapasztalataikban az alábbiakban számolnak be.
Az ICCA 52. kongresszusát 2013. november 2-6. között tartották Sanghajban. A hivatásturizmus egyik legjelentősebb szakmai rendezvényére több mint 50 ország képviseletében közel 1000 fő regisztrált. A kongresszus egyik legfontosabb programja a Business Exchange szekció, ahol 99 potenciálisan megpályázható kongresszus részleteiről kaptak bővebb információt a külön regisztráció alapján beválogatott résztvevők, köztük az MKI munkatársai is.
Feltörekvőben Ázsia és Dél-Amerika
A kongresszus évről évre számba veszi a szövetségi piac alakulásának aktuális kérdéseit, kiegészítve a legújabb trendekkel, a kongresszusi irodák munkájának aktuális nehézségeivel és jellegzetességeivel.
A 2013-as kongresszus egyik lényeges következtetése az európai piaci szereplők számára, hogy az európai kontinens vezető szerepe az elkövetkező 20 évben folyamatosan csökkenni fog. Ennek oka elsősorban az ázsiai és dél-amerikai térségek rohamos fejlődése, ahol az infrastruktúra robbanásszerű átalakulása mellett az egyes országok kormányai jelentős anyagi erőforrást is biztosítanak a nemzetközi konferenciák támogatására. Egy tavalyi - 89 európai kongresszusi iroda részvételével végzett - felmérés eredményei szerint az európai irodák 37%-a ad konkrét anyagi támogatást a nemzetközi rendezvényekhez, ám ez a mutató a feltörekvő térségekben még magasabb.
Több előadáson felhívták a figyelmet két, ellentétes tendenciára a nemzetközi corporate piacon: noha a nagyvállalatok igyekeznek országon belül tartani meetingjeiket, a szövetségi rendezvények száma rendületlenül növekszik. Az elmúlt 10 évben a nemzetközi szövetségi rendezvények száma 40 823-ról 54 844-re emelkedett világszerte.
Forrás: Magyar Turizmus Zrt.