Az építési munkálatok során az alsóvári Török Bálint kaputoronynál elhelyezkedő kőfalazatot magasítják, megépítik a belső dongaboltozatot. A csapórácsos kapu előtt egy információs pontot hoznak létre, ahol hasznos információkkal gazdagodhatnak a látogatók. További rekonstrukciós feladatok: a Kőtár fejlesztése az alsóvári védőtető alatt, a ciszterna felújítás, a felsővári kaputorony rekonstrukciója és a hozzá csatlakozó falszakaszok törtkő falának magasítása és a felsővári konyha-sütőház átalakítása.
A projekt során kiépítik az elektromos hálózatot a Felsővárban, a kovácsműhely és a kiszolgáló blokk megépítése pedig új élményelemekkel gazdagítja a jelenlegi látványosságot. A nyáresti programok további számának növekedéséhez mobil színpad elemek telepítésével és a várudvar díszkivilágításával járul hozzá a projektgazda.
Az építési munkálatok mellett informatikai tartalomfejlesztés és újfajta élménycsomag összeállítása járul hozzá a beruházás komplexitásához. Fűszernövény- kert nyílik a várban, és egy ún. Tanítóházat is kialakítanak, amely nemcsak megfigyelő- állomásként fog üzemelni, hanem fontos cél, hogy a mozgáskorlátozottak is teljes körű élményben részesüljenek. Itt helyezik el azokat a monitorokat, joy-stick irányító eszközöket, amely segítségével a látogatók 4 kamerán keresztül tekinthetik meg a várat. A Tanítóházban és az alsóvár istálló épületében egy-egy interaktív monitort is elhelyeznek, amelyeken még több információhoz juthatnak a turisták, ill. folyamatosan ismeretterjesztő filmek vetíthetők.
A felsővár Bencés tornyának egykori- villámcsapás miatt- felrobbanásának élményét a látogatók 3 db kronoszkóp berendezéssel élhetik át. A mai turisztikai elvárásoknak megfelelően audio-guide eszközöket is üzembe helyeznek. A Tanítóház udvarában vármakettek lesznek láthatók. A komlett audio-vizuális fejlesztés részeként a vár több korszakát bemutató 3D interaktív mobil és internetes alkalmazás és gömbpanoráma felvételek is készülnek.
Forrás: Turizmus Online