Szeptember 14-én egy névtelen telefonáló riasztását követően mintegy kétezer embert kellett a toronyból lehozni, de a tűzszerészek végül nem találtak semmit.
A tornyot üzemeltető társaság ezúttal kedden háromnegyed 7 előtt, ismét egy telefonfülkéből kapott figyelmeztető hívást. Ennek nyomán, a tűzszerészek azonnal a helyszínre siettek és átvizsgálták a tornyot - tette hozzá a rendőrség.
A francia hatóságok nemrég arra hívták fel a lakosság figyelmét, hogy az országot "azonnali terrortámadás" veszélye fenyegeti, és a belügyminiszter többször is hangoztatta, hogy "valós" a terrorveszély Franciaországban.
"Nem akarom az embereket ijesztgetni, de megbízható forrásokból komoly jelzéseket kaptunk arról, hogy különösen jelentős a merényletek kockázata" - mondta egy múlt csütörtöki interjúban Frédéric Péchenard országos rendőrfőnök.
Miután az al-Kaida nemzetközi terrorista hálózat észak-afrikai szárnya, az Iszlám Magreb bejelentette, hogy az ő emberei raboltak el szeptember 16-án Nigerben öt francia, egy togói és egy madagaszkári állampolgárt, óva intették Párizst, hogy katonai akciót indítson a túszok kiszabadítására, akiket vélhetően Maliban tartanak fogva.
Elemzők szerint a szélsőséges iszlamista csoportok azonban több dolog miatt is neheztelnek Párizsra. A francia parlament szeptember 14-én fogadta el azt a törvényt, amely megtiltja az arcot teljesen elfedő kendő - a két iszlám női viselet, a nikáb és a burka - viselését nyilvános helyen. Az intézkedés miatt Franciaország korábban több fenyegetést is kapott radikális iszlamista csoportok vezetőitől. Aznap este az Eiffel-torony mellett az egyik gyorsvasúti megállót is ki kellett üríteni, de a névtelen telefonálótól érkezett riasztás hamisnak bizonyult.
Egy nappal ezelőtt a párizsi Saint-Lazare pályaudvaron volt bombariadó, de a riasztást nem sokkal később lefújták, miután a helyszín teljes átvizsgálása után a tűzszerészek semmi gyanúsat nem találtak. (MTI)