Az eset hátborzongató: a különféle hatásvizsgálatok ugyan gyakran egymásnak ellentmondó adatokat közölnek, mégis "csont nélkül" hozzájárult az összes hatóság, hogy ilyen beruházás létrejöhessen egy olyan helyen, ahol semmi szükség rá. Az érveket józan laikusként is hosszan lehet sorolni: helyben nem lesz elég szalma, amit elégetnének, így azt valószínűleg az Alföldről kellene teherautók tömegével odaszállítani, a borvidékhez tartozó települések központjain keresztül, mivel elkerülő utak nincsenek a környéken, ráadásul nem is tervezik ilyenek építését. Felmerül rögtön a kérdés, hogy mennyire lehet környezetbarát egy olyan beruházás, amely nem helyben dolgozza fel a mezőgazdasági mellékterméket, hanem azt rengeteg üzemanyag felhasználásával közúton juttatja el a feldolgozó üzembe. Sokkal fontosabb szempont viszont, hogy tájképi szempontból sokat ront a térség imázsán egy ilyen gyár. A szőlőhegyek, tornácos házak, boros pincék között mi keresnivalója lenne egy hőerőműnek? És a harmadik ellenérv talán a legkomolyabb: alig van olyan magyar termék (az őrölt pirospaprikánkat sikerült néhány "szakembernek" néhány évvel ezelőtt lejáratnia), amely a világpiacon is eladja magát. Hát ezek közül az egyik a tokaji bor. Minden hatásvizsgálat ellenére több éves üzemelés után kiderülhet, hogy az erőműből a legkörültekintőbb működés mellett is nehézfémek és egyéb egészségkárosító anyagok juthatnak a levegőbe, onnan a talajba, onnan meg a szőlőbe, végül akár a borba is. És ez kinek lenne jó? A tokaji borvidék túlsó végén, a szlovák oldalon ugyancsak hőerőművet építenének, ez ellen is tiltakoznak a környezetvédők, szlovákok, magyarok egyaránt. Úgy érzem, a turisztikai szakmának is hallatnia kell a hangját ezekben az ügyekben, mert a jövőnk múlik rajta.
Keserű szamorodni
A hírek szerint minden szükséges engedélyt, köztük a környezetvédelmit is megkapta az a tervezett hőerőmű, amelyet a Világörökség részét képező Tokaji borvidék központjában, Szerencs határában építenének magyar befektetők.
Egy korty Ázsia reggelire
Kulturális ízkavalkáddal hódít az új belvárosi brunchozó.
Művészet és vendéglátás a Káli-medencében
A Káli Art Inn lett 2023-ban az Art is Business Díj Vállalati kategóriájának győztese. Tulajdonosai, a Molnár Júlia–Héjja Róbert házaspár, szívvel-lélekkel elkötelezett amellett, hogy ötvözze a vendéglátást a művészetek szenvedélyes támogatásával. A Káli Art Park kialakításával pedig olyan egyedülálló kiállítóhelyet hoztak létre, ahol a kortárs szobrászművészek bemutathatják és értékesíthetik alkotásaikat.
Hamis hotelértékelések - mit tehetünk a csalók ellen?
A tanulmányok szerint a fogyasztók több mint 90%-át befolyásolják az utazástervezésben az online platformokon posztolt értékelések, így nem meglepő, hogy az ágazat nagy harcot vív a hamis értékelésekkel, beleértve az indokolatlan rágalmazást és az érdemtelen túlértékelést egyaránt.
Szállodatörténelmet ír a Hunguest
480 teniszpálya területével egyenlő fejlesztést tudhat maga mögött a Hunguest, ami történelmi léptékű, hiszen Magyarországon ilyen volumenű szállodaipari felújítás és szállodaépítés még nem zajlott
Ráborították az asztalt a Bookingra
A beérkezett észrevételek értékelése után immár végleges a Gazdasági Versenyhivatal jelentése a hazai online szálláshely-közvetítési és szálláspiacon elvégzett gyorsított ágazati vizsgálatról. A Booking-botrányként elhíresült ügyben a hatóság több javaslatot is megfogalmazott a magyar fogyasztók és a hazai szállásadók védelme érdekében.
Kiemelkedő vendégforgalom a vidéki fürdővárosokban
A téli időszakban is az egyik legfontosabb turisztikai motiváció az egészségturizmus, amely így Magyarország egyik legjelentősebb, négyévszakos turisztikai terméke. Azon vidéki települések, ahol a gyógy- és élményfürdő mellett magas színvonalú szolgáltatások is várják a vendégeket, ebben az időszakban az átlagosnál nagyobb forgalomra és magasabb foglaltságra számíthatnak.
A 30 milliós gyémántgyűrű rejtélyes eltűnése
A párizsi Ritz alkalmazottainak volt néhány izgalmas órája, mire egy porszívózsákból előkerült az ellopottnak hitt ékszer.
Nyáron nyílik a Kimpton Hotels első szállodája Budapesten
A Kimpton Hotels, az Intercontinental Hotels Group luxus lifestyle márkája, amely világszerte több, mint 80 egységgel rendelkezik. A 2024 nyarán nyíló, Bem téren épülő, dunai panorámás patinás épület szintén ennek az izgalmas boutique brandnek ad majd otthont.
Vendégélmény fokozása az AR segítségével
A vendéglátóipar mindig is élen járt az új technológiák bevezetésében a vendégélmény fokozása érdekében. A mobil bejelentkezéstől a személyre szabott szolgáltatásokig a szállodák folyamatosan innovatív módokat keresnek ügyfeleik kielégítésére. Az egyik technológia, amely forradalmasíthatja a vendéglátást, az a kiterjesztett valóság (AR).
Rangos nemzetközi díjat nyert a Hunguest Hotels arculata
A Hunguest Hotels megújult arculata elnyerte a Német Formatervezési Tanács által alapított German Design Award 2024 díjat a márkaidentitás kategóriában.
Interjú
Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.