A legjobbak között végeztek a 2010. évi Európai Virágos Városok és Falvak versenyébe benevezett magyarországi települések.
A versenyben idén két Győr-Moson-Sopron megyei település, Sopron város, míg Lipót, falu kategóriában indult. A két helység a 2009. évi Virágos Magyarországért környezetszépítő versenyben elnyert első helyezésével vívta ki a jogot Magyarország képviseletére az európai megmérettetésben.
Lipót falu kategóriában az arany érmesek között végzett, Sopron megyei jogú város nagy küzdelemben ezüst érmet szerzett. A díjkiosztó színhelye az olaszországi Cerviában volt, amely város 2008-ban arany fokozatot ért el az európai versenyben.
Az ünnepségen háromszáz küldött vett részt, 12 európai ország, 24 településéből. A verseny nagy kihívást jelentett a részvevőnek, hiszen a minden egyes települést felkereső nemzetközi zsűri nem csak a környezetszépítés, hanem a környezetvédelem, a környezettudatos oktatás, a fenntartható fejlődés szempontjainak érvényesítését, a településfejlesztési terveket is vizsgálta. A bírálati szempontok között szerepelt az épített és természeti örökség megóvása, a település tisztasága, beleértve a gyommentességet, de a falfirka mentességet is. Lipót és Sopron nagyon erős mezőnyben indult.
Falu kategóriában Lipóton kívül csupán két település kapott aranyérmet, a francia Guyencourt-Saulcourt és az írországi Carrick. Sopron is a legjobbak között végzett, ezüst helyezésével olyan városokat tudhat maga mellett, mint a franciaországi Beauvais, az olaszországi Salsomaggiore, vagy az osztrák Kirschlag.
Mindkét magyarországi település hosszú évek óta készült az európai versenyben való részvételre, számos hazai elismerést mondhatnak magukénak, így az országos első helyezést a Virágos Magyarországért versenyben 2009-ben. Magyarország 1990-től, a közép-európai térségből elsőként vesz részt az európai versenyben. Eddig hat arany, 16 ezüst, 10 bronz és 10 Európa-díjat mondhat magáénak.
Az Entente Florale Europe elnevezésű verseny Európa legrégibb és legsikeresebb környezetszépítő mozgalma: 1975-ben indult, és 12 ország, 25 ezer települését, mintegy ötven millió embert képes évente elérni. A legjobbak közé csak 24 település kerül be, minden tagországból egy város és egy falu.